Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.12 11:04

Plečiami Lietuvos kariuomenės pagrindiniai poligonai

Plečiami Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų  poligonai, nes, modernėjant ginkluotei, pratyboms ir koviniam šaudymui reikia daugiau vietos, didesnių atstumų.

Plečiami poligonai valstybinių miškų sąskaita. Pvz., vien prie Pabradės šiemet teks iškirsti daugiau nei 500 hektarų miško. Bet, numatyta, kad tada poligonas padvigubės ir jo plotas taps didesnis nei, pavyzdžiui, dabar užima Kauno miestas.

„Pas mus buvo šaudymai iš užsienio partnerių sunkiosios ginkluotės. Taip, jie įtilpo į tuos normatyvus, kuriuos galim jiems pasiūlyti. Bet jų ginkluotės galimybės yra didesnės ir poreikiai didėja automatiškai, kad būtų galima efektyviai treniruoti kovinį šaudymą, reikalingi didesni atstumai“, – sako Generolo S. Žukausko kovinio rengimo centro sk. Viršininkas mjr. Mindaugas Spėčius.

„Visada reikia derintis prie karinių šaudymų, ar galima dirbti, ar negalima.Tikrai didžiuliai plotai, kuriuos reikės iškirsti. Mūsų miškuose yra  ir kurtinių tuoktuvių vietos, ir apsaugos zonos, bet teks iškirsti“, – teigia Nemenčinės urėdijos Žeimenos girininkas Vytis Tupkauskas.

„Reikės vykdyti ir senus kirtimus, kurie buvo suplanuoti anksčiau, ir dar prisidės šie kirtimai. Ir reikia surasti jų kirtimui rangovus, organizuojant viešuosius pirkimus, reikia pasistatyti kelią ir išvežti medieną ir spėti visą medieną parduoti, kad ji nesugestų. Daug kas gal pasipiktins, kad kerta 500 hektarų, bet turim būti pilietiški ir suprasti“, – Nemenčinės miškų urėdas Eligijus Ryškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi