Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.11 20:45

Telšių gatvėmis nuvingiavo 250 metrų Vienybės vėliava

Telšiuose, šių metų Lietuvos kultūros sostinėje, švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, išskleista vienybės vėliava. 250 metrų ilgio trispalvė nuvingiavo per visą Žemaitijos sostinę.

Kai pirmosios Vienybės trispalvę nešančiųjų gretos atžygiavo iki Nepriklausomybės aikštės, paskutinieji dar buvo gatvės pradžioje.

Tuo pačiu metu nuo Žemaičių Alkos muziejaus Masčio pakrantę atbėgę sportininkai aikštėje jau rikiavosi į gyvą širdį.

„Labai džiaugiuosi šia diena, kai nešame Vienybės vėliavą, kuri simbolizuoja, ne tik mūsų stiprybę šitame dideliame pasaulyje, ne tik mūsų Telšių, Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos vienybę ir stiprybę. Linkiu visai Lietuvai vienytis kartu su visai regionais – Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija, – tai mūsų vienybė, mūsų stiprybė“, – sakė Telšių meras Petras Kuizinas.

Baltijos kelio 25-ajam jubiliejui paminėti 1000 metrų vėliavą pasiuvo 160 savanorių. Vėliau ji simboliškai išskaidyta į keturis regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją bei Suvalkiją. Žemaičiai ją sutiko su džiaugsmu.

„Panoramos“ žurnalistų kalbinta telšiškė sakė, kad, jos nuomone, žmones į gatves sutraukė ne tik Vienybės vėliava ir Kovo 11-osios šventė, bet ir tai, jog šiemet Telšiai paskelbti kultūros sostine.

Jau balandį mieste prasidės Lietuvos kultūros sostinės renginiai. Programoje – septyni dideli renginiai, tarp jų ir vasaros viduryje atidengiamas paminklas Durbės mūšio pergalei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi