Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.11 14:10

VSD vadovas: „Rossija 24“ žurnalistai elgėsi provokatyviai

BNS 2016.03.11 14:10

Rusijos televizijos žurnalistai Lietuvoje elgėsi provokatyviai ir chuliganiškai, todėl buvo priimtas sprendimas juos išsiųsti iš Lietuvos, BNS sakė Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis.

„Mes matome besitęsiančias provokacijas iš tos pusės ir ypač iš tos televizijos pusės. Ta televizija tikrai yra atvirai prokremliška. Jie vykdo šitas provokacijas, jie elgiasi, pavartosiu tą patį žodį kaip ir užsienio reikalų ministras, provokatyviai ir kartais chuliganiškai, manau, kad ir opozicijos atstovus psichologiškai terorizuoja“, – penktadienį teigė VSD vadovas.

„Tiesiog turėdami tam tikros informacijos apie galimas provokacijas, į ateitį priėmėme sprendimą – gal jau užteks. Mes juk savo šalyje esame, provokacijų reikėtų kuo mažiau“, – sakė D. Jauniškis.

Trečiadienį VSD sprendimu į nepageidaujamų asmenų sąrašą dėl grėsmės nacionaliniam saugumui įtrauktas valstybinės Rusijos televizijos „Rossija 24“ žurnalistas Pavlas Zarubinas ir jo filmavimo komanda, iš viso keturi asmenys. Jiems vienerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą.

Lietuvos pareigūnai ir žiniasklaida teigia, kad televizijos žurnalistai sukėlė kelis incidentus Vilniuje ir Trakų rajone, apgaule mėgindami patekti į renginius, kur vyko Rusijos opozicijos atstovų ir intelektualų forumas.

Ketvirtadienį trys nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje paskelbti asmenys išvyko, ketvirtojo policijai nepavyko rasti.

„Čia jau vidaus reikalų sistemos problema, jie turėtų žiūrėti. Kai jis bus surastas, bus išsiųstas. Tikiuosi, kad su juo yra viskas gerai, kad jis gyvas ir sveikas“, – BNS sakė D. Jauniškis.

VSD vadovo teigimu, šis žmogus nėra padaręs kriminalinio nusikaltimo, todėl skelbti jo paiešką nėra reikalo.

D. Jauniškis neatsakė į klausimą, ar nepageidaujamų asmenų sąraše yra daugiau žurnalistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi