Lietuvoje

2020.12.19 18:59

Į pagalbą pandemijai suvaldyti premjerė telkia ir NVO: darbo grupei vadovaus Jakilaitis

atnaujinta 22.35
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.12.19 18:59

Premjerė Ingrida Šimonytė su nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė pagalbos teikimą koronaviruso pandemijos paveiktoms asmenų grupėms.

Premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė sako, kad susitikime tartasi, kaip geriau koordinuoti pagalbą tiems, kam jos reikia labiausiai.

„Kad būtų kiek įmanoma labiau išnaudoti visi turimi nevyriausybinių organizacijų pagalbą telkiančių iniciatyvų tiek žmogiškieji, tiek finansiniai ištekliai. Tai yra patariamojo pobūdžio, informacijai koordinuoti į vieną grupę, kai sujungiama daugybę žmonių, kurie daro tą patį darbą, tai kad jie būtų viename lauke, koordinuotų veiklą. Ir taip pat patartų premjerei ir Vyriausybės kanceliarijai, kuria linkme judėti, kur yra kažkokios spragos ir kur jau reikia Vyriausybės įsikišimo, padedant suvaldyti pandemiją“, – LRT RADIJUI teigė R. Jakilaitienė.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai priklauso antrajai premjerės suburtai darbo grupei pandemijos klausimams spręsti. I. Šimonytė sudarė ir Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo. Šioje grupėje dirba medikai, psichologijos bei kitų sričių mokslininkai, verslo bei visuomenės atstovai.

Anot „Sidabrinės linijos“, vadovo svarbiausia užduotis – savanorių koordinacija.

„Pirmas ir pats svarbiausias subūrimo tikslas yra tai, kad šiandien pradėkim koordinuoti visi savo veiklas. Nes matome, kad savanorių poreikis yra labai didelis tiek medicinos įstaigose, tiek atskirose organizacijose. Ir bandoma susikurti tam tikra platformą, įrankį, priemones, kad savanoriai galėtų būti labai aiškiai nukreipti, paskirstyti, patys žinotų, kur galėtų kreiptis ir siūlyti savo pagalbą“, – LRT RADIJUI sakė „Sidabrinės linijos“ vadovas Marius Čiuželis.

Susitikime dalyvavo ir visuomenininkas Andrius Tapinas ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

„Buvo labai naudinga išgirsti, kokie bendraminčių darbai ir bėdos, nes pirmo karantino metu varėm taip, kad likdavo tik pavieniai skambučiai, o valdžiai buvome absoliučiai nereikalingi ir netgi šiek tiek trukdėme“, – savo feisbuko paskyroje pasidalino A. Tapinas.

Jis taip pat pasidalino keliais pastebėjimais. Vienas jų – dėmesio atkreipimas į nevyriausybines organizacijas.

„NVO žmonės ūmai suprato, kad juos išklauso ir netgi įmanomi greiti nedideli įstatymų pakeitimai, kurie leistų sklandžiau tiekti maistą nepasiturintiems ar vienišiems ar praplėsti savanorystės ribas“, – rašo visuomenininkas.

Tarp svarbiausių klausimų jis išvardino vienišų senelių padėtį, psichologinės sveikatos problemą, pagalbą medikams.

Anot A. Tapino, darbo grupei vadovaus visuomenininkas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt