Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.10 18:13

Rusijos karo laivas liepė keisti kursą Lietuvos ekonominėje zonoje buvusiam laivui

BNS 2016.03.10 18:13

Ketvirtadienio rytą Rusijos karinis laivas liepė keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje buvusiam civiliniam laivui „Atlantic voyager“.

Šiais metais tai pirmasis atvejis, kai Rusijos karo laivai dėl vykdomų laivų mokymų nukreipia Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esančius laivus. 2015 metais Karinės jūrų pajėgos fiksavo penkis tokius atvejus, nurodė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Incidentą fiksavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų valdymo centras. Rusijos nukreiptas civilis laivas buvo apie 36 jūrmylės (66 km) nuo Klaipėdos.

Reaguojant į situaciją, patruliuoti Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje bei fiksuoti galimus Rusijos karinių laivų vykdomus civilinės laivybos trikdymo atvejus išsiųstas Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje leidžiama plaukti užsienio šalių laivams, taip pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinės pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Tokia Rusijos Federacijos veikla, kai yra trukdoma ūkinei veiklai Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, neatitinka tarptautinės jūrų teisės konvencijos nuostatų ir geros kaimynystės principų, teigiama KAM pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi