Lietuvoje

2012.06.20 08:22

Abiturientų pasirinkimas: bus daug teisininkų

Įpusėjus abiturientų prašymų studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pildymui, tapo aišku, kad šiemet populiariausios vėl išliks humanitarinių ir socialinių mokslų studijos bei ekonomika ir finansai.

Įpusėjus abiturientų prašymų studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pildymui, tapo aišku, kad šiemet populiariausios vėl išliks humanitarinių ir socialinių mokslų studijos bei ekonomika ir finansai.

Itin daug prašymų studijuoti užpildyta į teisės specialybę.

Motyvacinis testas – populiarus

Aukštųjų mokyklų atstovus nustebino netikėtai daug stojančiųjų, pasirinkusių laikyti motyvacijos vertinimo testą. Šis testas reikalingas stojant į švietimo ir ugdymo krypčių programas ir vyks per stojamųjų egzaminų sesiją, kuri jau prasidėjo ir tęsis iki liepos pradžios.

Jei atlikus testą paaiškės, kad abiturientas yra motyvuotas, jo stojamasis balas padidės dar vienu ar dviem balais. Tačiau neigiamas įvertinimas nereiškia, kad teks pasitraukti iš tolesnio konkurso. Sulaukus neigiamo motyvacinio testo įvertinimo, nebus pridedama papildomų balų.

„Ar reikės laikyti motyvacinį testą, paaiškės pildant prašymą informacinėje sistemoje adresu www.lamabpo.lt. Dokumentus pristatyti į LAMA BPO punktus turi tik tie asmenys, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo 2009-aisiais ir anksčiau. Kiti prašymus studijuoti pildo internetu“, – pažymėjo LAMA BPO atstovė Vilma Balčiauskaitė.

Nereikia pamiršti laimėjimų

Šiemečius abiturientus labiausiai domina socialiniai ir humanitariniai mokslai. Technologijos mokslai ne tokie populiarūs.

Anot V. Balčiauskaitės, šią tendenciją išryškino abitūros egzaminai, kuriuos laikyti pasirinko dvyliktokai.

„Technologijoms reikalingi tikslieji mokslai. Nedaug moksleivių nori laikyti šiuos egzaminus. Studijos taip pat sudėtingos. Todėl socialiniai mokslai išlieka populiariausi, nors darbdaviai šiuo metu graibsto ne socialinių mokslų, o technologijų specialistus. Socialinių mokslų absolventai susiduria su sunkumais ieškant darbo“, – kalbėjo pašnekovė.

„Noriu paskatinti stojančiuosius pildant prašymą nepamiršti paminėti savo laimėjimų respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose“, – kalbėjo LAMA BPO atstovė. Už sporto pasiekimus, profesinę patirtį, laimėjimus konkursuose, olimpiadose gali būti pridedami papildomi balai.

Domisi ir emigrantai

V. Balčiauskaitė teigė, kad abiturientai pastaruoju metu vis dažniau klausia apie stojamuosius egzaminus, kurių reikia pasirinkus kai kurias meninio profilio specialybes, žurnalistiką.

Sulaukiama laiškų ir iš emigrantų. Jie klausia, ar gali kas nors kitas atnešti ir užregistruoti jų dokumentus. „Jei sudominusioje studijų programoje nereikalaujama stojamojo egzamino, viską sutvarkyti gali ir kitas asmuo, tačiau jis turi turėti oficialų įgaliojimą“, – kalbėjo LAMA BPO atstovė.

LAMA BPO žiniomis, kol kas pirmajame bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etape norą dalyvauti pareiškė tik apie 20 sugrįžusių iš užsienio studentų.

Prašymai – tik internetu

Per pastarąsias dvi savaites prašymus studijuoti internetu svetainei www.lamabpo.lt. jau pateikė 19756 stojantieji.

Prašymo pateikimas ir vėlesnis jo redagavimas yra nemokamas.

Negalintieji apsispręsti jauni žmonės savo prašyme gali įrašyti net 12 specialybių.

Prašymų priėmimas tęsis iki liepos 23 d. 17 val.

Kvietimai studijuoti bus paskelbti liepos 27 d. iki 11 val.

Kvietimus studijuoti stojantieji galės pamatyti prisijungę prie informacinės sistemos. Prie jų įrašytų pageidavimų bus nurodyta, ar jie bus pakviesti. Taip pat bus išsiųstas papildomas pranešimas elektroniniu paštu.