Lietuvoje

2016.03.10 14:25

„Tvarkiečių“ frakcija ragina aplinkos ministrą nesitraukti iš pareigų

BNS2016.03.10 14:25

Valdančiajai koalicijai priklausanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija ketvirtadienį nutarė, kad partijos deleguotas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas neturi atsistatydinti iš pareigų.

„Mes raginame nesitraukti mūsų ministrą, nes nematome jokios kaltės“, – ketvirtadienį BNS sakė frakcijos seniūnas Petras Gražulis.

Anot jo, toks sprendimas priimtas vienbalsiai. Jam pritarė ir partijos vadovas europarlamentaras Rolandas Paksas.

„Tokia pati ir partijos pirmininko pozicija. Jis kalbėjo su premjeru, jie sutarė pirmadienį susitikti ir galutinai dar kartą pakalbėti šiuo klausimu“, – teigė P. Gražulis.

„Tvarkiečiai“ pageidauja, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius įvardytų konkrečius aplinkos ministro nusižengimus.

„Prokuratūra, premjero kanceliarija taip pat nemato jo kaltės, nebent jo pasisakymuose yra truputėlį gramatinių klaidų. Mes raginame prezidentą ir premjerą konkrečiai įvardyti, kokius nusižengimus yra padaręs ministras“, – kalbėjo parlamentaras.

Prezidentė yra sakiusi, kad premjeras turėtų principingai įvertinti galimą K. Trečioko dalyvavimą neskaidriuose sprendimuose. A. Butkevičius tvirtino, kad aplinkos ministras turi prisiimti politinę atsakomybę už etikos pažeidimus.

Ministras pirmininkas buvo įpareigojęs vyriausybės kanceliarijos Teisės departamento specialistus parengti išvadas dėl aplinkos ministro veiksmų ir jo pasisakymų Antikorupcijos komisijoje Seime bei viešojoje erdvėje.

Premjeras buvo žadėjęs, kad jis atstatydins ministrą, jei teisininkai nustatys, kad jis melavo. Trečiadienio pranešime spaudai Vyriausybė nurodė, kad „Teisės departamento išvados atitinka prokuratūros nutarime išdėstytą teisinį vertinimą, kuriame teigiama, jog aplinkos ministras galimai pažeidė valstybės politikų elgesio etikos principus“.

Teisėsauga praėjusią savaitę pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Iš viešai paskelbtų pokalbių išklotinių paaiškėjo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas ne kartą prašė aplinkos ministro K. Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti. Toks vyriausybės nutarimas priimtas pernai rugsėjį.

Pasakodamas šio nutarimo priėmimo aplinkybes ministras žurnalistams ir Seimo Antikorupcijos komisijai tvirtino, kad meras tik kartą jam ir gerokai anksčiau skambino bei klausė, kodėl vilkinamas dokumento priėmimas.

Seimo opozicija pradėjo interpeliacijos aplinkos ministrui procesą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.