Lietuvoje

2016.03.10 19:37

Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino D. Ulbinaitę

BNS2016.03.10 19:37

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį galutinai išteisino prezidentės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę dėl kaltinimų valstybės paslapties atskleidimu.

Šis sprendimas priimtas minimalia persvara – keturiais balsais prieš tris.

Teisėjų kolegija sutiko su Vilniaus apygardos teismo vertinimu, kad naujienų agentūros BNS paskelbtą informaciją Valstybės saugumo departamentas nepagrįstai pripažino valstybės paslaptimi.

„Teisėjų kolegija pritaria apeliacinės instancijos teismo išvadai dėl D. Ulbinaitės išteisinimo, kuri grindžiama tuo, kad Valstybės saugumo departamento rašte nurodyta informacija, kurios atskleidimu kaltinta D. Ulbinaitė, neatitiko Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatytų valstybės paslapties kriterijų“, – paskelbė teisėja Dalia Bajerčiūtė.

Teismo nutartyje konstatuojama, kad nesant valstybės paslapties, nebuvo  padaryta ir nusikalstamos veikos.

„Dvejus su puse metų buvau priversta minti teismų slenksčius, tačiau dabar jau trys teismai patvirtino, ką mes kartojome nuo pat pradžių, kad nebuvo jokio reikalo nei pradėti šį tyrimą, nei persekioti žmones. (..) Kai išaušta laisvės nuo teismų diena, atsikvepi lengviau“, – žurnalistams po posėdžio sakė D. Ulbinaitė.

Trys iš septynių išplėstinės kolegijos teisėjų išdėstė atskirąją nuomonę, kad byla turi būti grąžinta iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Generalinės prokuratūros prokuroras Gintas Ivanauskas žurnalistams sakė, kad „teisingumą vykdo tik teismai, vadinasi, priklausomai nuo to, kokie yra teismų sprendimai, toks ir yra teisingumas Lietuvoje.“

D. Ulbinaitė buvo kaltinama, kad atskleidė slaptą informaciją naujienų agentūros BNS redaktorei. Tyrimas pradėtas po to, kai BNS 2013 metų spalį paskelbė apie VSD perspėjimus šalies vadovams, jog Rusija rengia informacines atakas.

Teismai yra pripažinę, kad vykdant ikiteisminį tyrimą buvo neteisėtai sekami BNS darbuotojai. D. Ulbinaitė savo kaltę neigė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt