Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.10 12:45

Nutarimas Nr.343 turės virsti vientisu įstatymu

ELTA 2016.03.10 12:45

Keletą mėnesių nerimstant diskusijoms viešojoje erdvėje dėl vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“, visuomenėje vadinamo Vijūnėlės dvaro skandalu, pakeitimo, vyriausybė pirmadienį šį klausimą ketina įtraukti į vyriausybės pasitarimą. Bus siūloma specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas reglamentuoti ne vyriausybės nutarimu, o įstatymu.

„Viešojoje erdvėje netylant diskusijoms dėl nutarimo Nr. 343 pakeitimo, būtina išspręsti šį klausimą iki galo ir išsklaidyti bet kokias abejones. Vyriausybės specialistai pasiūlė šį klausimą įtraukti į artimiausią vyriausybės pasitarimą – pirmadienį“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vertindama ankstesnius Konstitucinio Teismo nutarimus dėl ūkinės veiklos ribojimų, kad ši veikla turėtų būti reglamentuota įstatymais, o ne vyriausybės nutarimais, vyriausybė siūlys Aplinkos ministerijai parengti vientisą įstatymą, kuriuo būtų sprendžiami specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų klausimai.

„Vyriausybės nutarimu negali būti sprendžiamos įstatymų spragos ar įstatymų kolizijos. Todėl būtinas vienas įstatymas, kuris spręstų visus šios veikos ribojimo klausimus. Pateikus įstatymo projektą, o Seimui jį priėmus, bus panaikintas nutarimas Nr. 343 kartu su visais jo pakeitimais, tarp jų ir 2015 m. rugsėjo 23-iosios vyriausybės nutarimo pakeitimu Nr.1025“, – sako premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi