Lietuvoje

2016.03.10 11:55

Premjeras ragina Seimą socialinio modelio priėmimą laikyti pirmaeiliu darbu

LRT.lt2016.03.10 11:55

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, ketvirtadienį sakydamas kalbą pirmajame Seimo pavasario sesijos plenariniame posėdyje, vykstančiame Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, pristatė vyriausybės siūlymus Seimo VIII (pavasario) sesijos darbų programai.

„Lietuva su kiekvienais nepriklausomybės metais tampa vyresnė už mūsų prieškario valstybę. Džiaugdamiesi galimybe gyventi laisvoje ir demokratinėje šalyje, nepamirškime klausyti pasaulio pulso. Geopolitikos dinamika įpareigoja mus stiprinti savo valstybės saugumą ir ekonominėmis pertvarkomis, kad Lietuva būtų konkurencinga, ekonomiškai stipri visuomenės lūkesčius tenkinanti šalis“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Prieš supažindindamas su vyriausybės Seimui teikiamu įstatymų projektų paketu, premjeras A. Butkevičius atkreipė dėmesį į Seime nuo praėjusios pavasario sesijos įstrigusius labai svarbius darbus. „Deja, kaip ir rudens sesijoje, šiandien savo kalbą turiu pradėti nuo socialinio modelio. Verslininkai, ekonomistai, mokslininkai ir dauguma politikų vienu balsu kalba, kad lankstesni darbo santykiai kaip deguonis būtini Lietuvos ekonomikos gyvybingumui. Tam pritaria ir gerai apmokamą darbą Lietuvoje norintys gauti specialistai, ypač jaunimas. Manau, atsitiko precedento neturintis įvykis – parlamentinėms partijoms atstovaujančios jaunimo organizacijos pasirašė kreipimąsi, ragindamos priimti vyriausybės teiktą socialinį modelį“, – sakė ministras pirmininkas.

Pasak premjero, mūsų visų tikslas – sukurti bendrą, ekonomiškai pagrįstą ir darnią sistemą, kuri padidintų asmenų užimtumą, pagerintų darbo santykius ir skatintų investicijas. Didesnis darbo santykių lankstumas yra suderintas su darbuotojų saugumu, įtvirtinama skaidri užimtumo sistema ir numatoma atsakomybė už nelegalų ir nedeklaruotą darbą. Kuriant naują aktyvios darbo rinkos politikos priemonių taikymo modelį, patobulintas valstybinio socialinio draudimo sistemos reguliavimas ir siūloma pertvarkyti socialinio draudimo pensijų sistemą taip, kad ji būtų aiškesnė ir skaidresnė. Seime užregistruoti 33 projektai, susiję su socialiniu modeliu. Vyriausybės vadovas pakvietė Seimo narius sutelkti visą dėmesį ir šį darbą laikyti pirmaeiliu.

„Jūsų galioje – labai svarbus ekonomikos augimo ir žmonių gerovės svertas. Būkime atsakingi politikai, nesiekiantys tik trumpalaikių rinkiminių tikslų. Negalime stabdyti projekto, kuris dešimtmečiams užtikrins Lietuvai ekonominio augimo perspektyvą“, – pabrėžė ministras pirmininkas A. Butkevičius.

Premjeras taip pat pristatė Seimo nariams naujus vyriausybės siūlymus pavasario sesijai, akcentuodamas, kad teikiami įstatymų ir nutarimų projektai parengti siekiant stabilaus ekonomikos augimo, skirti užtikrinti nacionalinį saugumą, įskaitant ir energetikos, taip pat skaidrų, atvirą ir veiksmingą viešąjį ir turto valdymą. Iš viso teikiama apie puspenkto šimto projektų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.