Lietuvoje

2016.03.10 11:42

Premjeras: K. Trečiokas turės prisiimti politinę atsakomybę

BNS2016.03.10 11:42

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas turės prisiimti politinę atsakomybę už etikos pažeidimus, tačiau konkrečiai nesako, ar reikalauja jo atsistatydinimo.

„(Ministras) politinę atsakomybę turės prisiimti, nes per savo gerą širdį tikrai tam tikrus etinius pažeidimus yra padaręs“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

A. Butkevičius taip pat tvirtino norintis situaciją aptarti su „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiu Rolandu Paksu, bet jam dar neprisiskambinęs, o „visi taškai ant „i“ bus sudėti“ pirmadienį.

„Jis (K. Trečiokas) paprašė, kad nori pakalbėti su R. Paksu, sakė, norėtų susitikti pirmadienį, todėl tas pirmadienis paminėtas. Šiandien bandau R. Paksui prisiskambinti, neatsiliepė, bet tikiuosi, kad per dieną pavyks su juo pasikalbėti. Aš manau, kad kitą savaitę, pirmadienį, sudėsiu visus taškus ant „i“ ir bus pabaigtas šitas klausimas, uždarytas galutinai“, – kalbėjo premjeras.

Ministras pirmininkas buvo įpareigojęs vyriausybės kanceliarijos Teisės departamento specialistus parengti išvadas dėl aplinkos ministro veiksmų ir jo pasisakymų Antikorupcijos komisijoje Seime bei viešojoje erdvėje.

Premjeras buvo žadėjęs, kad jis atstatydins ministrą, jei teisininkai nustatys, kad jis melavo.

Trečiadienio pranešime spaudai vyriausybė nurodė, kad „Teisės departamento išvados atitinka prokuratūros nutarime išdėstytą teisinį vertinimą, kuriame teigiama, jog aplinkos ministras galimai pažeidė valstybės politikų elgesio etikos principus“.

Priimti principingą sprendimą dėl aplinkos ministro iš premjero reikalauja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot jos, ministras galbūt dalyvavo neskaidriuose procesuose.

Teisėsauga praėjusią savaitę pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Iš viešai paskelbtų pokalbių išklotinių paaiškėjo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas ne kartą prašė aplinkos ministro K. Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti. Toks vyriausybės nutarimas priimtas pernai rugsėjį.

Pasakodamas šio nutarimo priėmimo aplinkybes ministras žurnalistams ir Seimo Antikorupcijos komisijai tvirtino, kad meras tik kartą jam ir gerokai anksčiau skambino bei klausė, kodėl vilkinamas dokumento priėmimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.