Lietuvoje

2016.03.10 11:18

Tuberkuliozės protrūkiu Skuode susidomėjo Seimo kontrolieriai

ELTA2016.03.10 11:18

Reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie tuberkuliozės protrūkio atvejį Skuode, Seimo kontrolieriai pradėjo tyrimą savo iniciatyva.

Tyrimu Seimo kontrolieriai Raimondas Šukys ir Augustinas Normantas siekia išsiaiškinti, ar tinkamai atliekama visuomenės sveikatos priežiūra savivaldybėse, ar vykdoma užkrečiamųjų lygų profilaktika ir kontrolė.

„Po įvykio Skuode būtina atsakyti į keletą klausimų, tarp kurių, kaip savivaldybių administracija vykdo visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas savivaldybės teritorijose veikiančiose ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose, ar šias funkcijas atlieka tinkamai“, – pranešime spaudai cituojamas Seimo kontrolierius Raimondas Šukys.

Seimo kontrolieriai tyrimu sieks išsiaiškinti, ar pakankamas dirbančių ugdymo įstaigose asmenų sveikatos patikrinimo teisinis reglamentavimas, ar tinkamai atliekamas higienos normos numatytų reikalavimų įgyvendinimas užtikrinant, kad ugdymo įstaigų darbuotojai dirbtų tik nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą.

„Kyla klausimų, kada ir kas turi teisę nuspręsti, kad ugdymo įstaigose dirbančio asmens sveikata turėtų būti tikrinama papildomai. Šiuo metu teisės aktuose numatyta vienintelė sąlyga – esant užkrečiamųjų ligų protrūkiui ir epidemijai“, – sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Teisės aktai numato, kad bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai mokyklos visuomenės sveikatos specialistams, vykdantiems sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose, kiekvienais metais turi pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą.

Higienos norma HN 21:201 reglamentuoja, kad mokyklose gali dirbti tik nustatyta tvarka ir periodiškumu pasitikrinę sveikatą ir įgiję higienos bei pirmosios pagalbos teikimo srities žinių asmenys, turintys sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus.

Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymas numato, kad savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros funkcijoms vykdyti steigia savivaldybių visuomenės sveikatos biurus, o visuomenės sveikatos saugos kontrolę savivaldybėse vykdo visuomenės sveikatos centrai, kurie atlieka sveikatos saugos reglamentų laikymosi kontrolę ir užkrečiamųjų ligų profilaktiką bei kontrolę.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.