captcha

Jūsų klausimas priimtas

Raseinių politikai spręs, ar kreiptis į teismą dėl mero atstatydinimo

Raseinių rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį spręs, ar kreiptis į  Lietuvos vyriausiąją administracinį teismą dėl mero „darbiečio“ Algirdo Griciaus pašalinimo iš pareigų.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Vasario pabaigoje iš savivaldybės tarybos narių sudaryta komisija pateikė išvadą, kad meras sulaužė priesaiką ir nevykdė įstatymais jam pavestų įgaliojimų – dėl šios išvados bus balsuojama ketvirtadienio posėdyje.

Vienas mero atstatydinimo iniciatorių, konservatorius Sigitas Vaičius BNS sakė manantis, jog taryba patvirtins siūlymą. „Tiek komisijos nariai, priėmę sprendimą, kad meras pažeidė priesaiką ir nesilaikė teisės aktų, tiek taryba, kiek žinau, yra apsisprendusi mūsų išvadą patvirtinti ir priimti sprendimą kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą“, – sakė Raseinių politikas.

Jei taryba pritartų specialios komisijos išvadai ir nuspręstų mero veiksmus perduoti svarstyti teismui, tai būtų pirmoji šalyje tokia procedūra po tiesioginių merų rinkimų, kurie Lietuvoje vyko pernai kovą.

Merą iš pareigų pašalinti siekiantys politikai teigia, kad meras vienašališkai priima sprendimus, delsė pasirašyti tarybos priimtus nutarimus. Meras A.Gricius kaltinimus atmeta ir procedūros sako nesibaiminantis, nes kaltinimai nepagrįsti ir teisme turėtų būti atmesti.

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus buvo apsunkinta ir jų pašalinimo procedūra – nebeužtenka tarybos narių balsavimo, būtina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvada. Jeigu teismas nusprendžia, kad priesaika nebuvo sulaužyta, įstatymai nepažeisti, atstatydinimo procedūra nutraukiama. Jeigu padaroma priešinga išvada, savivaldybės taryba trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad meras neteko savo įgaliojimų. Pritrūkus balsų, meras lieka poste.

Po savivaldos rinkimų Raseiniuose valdančiąją koaliciją sudarė septyni „darbiečiai“, septyni socialdemokratai ir trys „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai iš 25 tarybos narių. Gruodį dėl nesutarimų iš koalicijos pasitraukus socialdemokratams, suburta nauja dauguma, kurią be socialdemokratų sudaro konservatorių, liberalų, visuomeninių rinkimų komitetų „Rasai“ ir „Tavo Raseiniai“ atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...