captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas svarstys, ar pritarti Antikorupcijos komisijos išvadoms dėl kurortinių zonų panaikinimo

Seimas ketvirtadienį svarstys, ar pritarti Antikorupcijos komisijos parlamentinio tyrimo dėl kurortinių zonų panaikinimo išvadoms.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Komisija nustatė, kad vyriausybė nutarimą priėmė pažeisdama savo pačios nustatytą tvarką. Komisijos išvadose taip pat teigiama, kad skubų nutarimo projekto rengimą ir priėmimą lėmė vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, vyriausybės ir vyriausybės kanceliarijos, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, Aplinkos ministerijos kanclerio Roberto Klovo veiksmai.

Ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo, atliko teisėsauga, tačiau praėjusią savaitę prokuratūra pranešė tyrimą nutraukianti. Kaip specialieji liudytojai buvo apklausti Druskininkų meras ir aplinkos ministras, kaip liudytojas – premjeras. Vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybai leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą, kad statybos kurortinėje zonoje būtų sustabdytos, tačiau šis pernai rudenį ieškinį atmetė. Esą taip nuspręsti papildomas motyvas buvo vyriausybės skubotai kelios dienos  prieš teismą priimtas nutarimas, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...