Lietuvoje

2016.03.10 10:05

Seimas svarstys, ar pritarti Antikorupcijos komisijos išvadoms dėl kurortinių zonų panaikinimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.10 10:05

Seimas ketvirtadienį svarstys, ar pritarti Antikorupcijos komisijos parlamentinio tyrimo dėl kurortinių zonų panaikinimo išvadoms.

Komisija nustatė, kad vyriausybė nutarimą priėmė pažeisdama savo pačios nustatytą tvarką. Komisijos išvadose taip pat teigiama, kad skubų nutarimo projekto rengimą ir priėmimą lėmė vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, vyriausybės ir vyriausybės kanceliarijos, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, Aplinkos ministerijos kanclerio Roberto Klovo veiksmai.

Ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo, atliko teisėsauga, tačiau praėjusią savaitę prokuratūra pranešė tyrimą nutraukianti. Kaip specialieji liudytojai buvo apklausti Druskininkų meras ir aplinkos ministras, kaip liudytojas – premjeras. Vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybai leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą, kad statybos kurortinėje zonoje būtų sustabdytos, tačiau šis pernai rudenį ieškinį atmetė. Esą taip nuspręsti papildomas motyvas buvo vyriausybės skubotai kelios dienos  prieš teismą priimtas nutarimas, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.