Lietuvoje

2020.12.18 16:04

Po svaiginančio rinkimų triumfo – mįslingi manevrai Laisvės partijoje: kodėl nuspręsta panaikinti Klaipėdos skyrių?

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.12.18 16:04

Uostamiesčio politinėje arenoje verda aistros – šiomis dienomis paaiškėjo, kad naikinamas Laisvės partijos Klaipėdos skyrius ir bus rengiamasi naujo skyrius kūrimui. Dabar jau buvęs skyriaus pirmininkas Tadas Petrokas neslepia manantis, kad toks žingsnis – siekis perimti jo pareigas bei atpildas už kritiką miesto valdžiai ir tai, jog Seimo rinkimų metu neišreiškė palaikymo partijos kandidatei Birutei Andruškaitei.

Naikinant skyrių siekė išversti iš posto?

Klaipėdos politinę padangę sudrebino netikėta žinia – naikinamas Laisvės partijos Klaipėdos skyrius.

„Mano telefonas netyla, skambina bendrapartiečiai, pažįstami, kolegos – visi yra šoke“, – neslėpė dabar jau buvusio Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas T. Petrokas.

Vis dėlto, politikas neslėpė, kad labiausiai nuostabą kelia ne tai, kad skyrių nuspręsta naikinti, o kaip tai buvo padaryta. Klaipėdos skyriaus vadovybė jaučiasi suglumusi, jog partijos valdybos susirinkime, kuriame ir buvo sprendžiamas skyriaus likimas, nebuvo pakviestas pirmininkas, nebuvo išklausytos visos pusės.

„Metodai – kaip kaimyninėje valstybėje“, – rėžė buvęs pirmininkas.

T. Petrokas kelia versiją, kad tokiu žingsniu siekta pakeisti skyriaus vadovą, tačiau jis stebisi, kodėl nebuvo surengta tiesiog pirmininko perrinkimo procedūra.

„Tai yra asmeninis susidorojimas su manimi kaip asmeniu“, – situaciją apibendrino pašnekovas.

Panaikinto skyriaus pirmininkas teigė, kad jo neįtikina ir po kurio laiko atskleisti motyvai, kurie esą ir lėmė tai, jog skyrių buvo nuspręsta panaikinti. Pašnekovas tvirtino, jog jam mesti kaltinimai neveiklumu, mobingu bei tuo, jog nebendrauja su naujais partijos nariais, rinkimų metu neskubėjo padėti vienai partijos kandidačių – nepagrįsti.

„Visus punktus, kurie yra išvardyti galiu argumentuotai paneigti“, – dėstė T. Petrokas.

Metodai – kaip kaimyninėje valstybėje.

Mano, jog neįtiko dėl kritikos

Politiko nuomone, tokį partijos valdybos žingsnį lėmė pora priežasčių. Manoma, kad naikinti skyrių kartu išverčiant ir pirmininką iš posto nuspręsta už kritiką uostamiesčio merui sprendžiant Girulių miško klausimą.

Šią nuomonę sustiprino ir tai, kad valdybos posėdyje dalyvavo uostamiesčio mero ir tarybos sekretorius Modestas Vitkus, kuris, pasak T. Petroko, iki šiol nedalyvavo Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus veikloje.

Antroji priežastis, kodėl T. Petrokas manosi neįtikęs partijos valdžiai – tai, kad neišreiškė palaikymo Pajūrio vienmandatės apygardos kandidatei Birutei Andruškaitei.

Pašnekovas teigė, kad jam kėlė klausimų B. Andruškaitės deklaruojamos pajamos ir jis negavęs abejones išsklaidžiusių atsakymų į tuos klausimus, tad per šiųmečius rinkimus ir neišreiškė palaikymo B. Andruškaitei.

„Į tai buvo sureaguota ir įsižeista“, – patikino T. Petrokas.

Vis dėlto, pašnekovas tvirtino, kad rinkimų kampanijos metu siūlėsi padėti kandidatei, tačiau pagalbos prašymo taip ir nesulaukė.

Matyt, visi yra šokiruoti.

Tai, jog šiuo žingsniu norima į kitas rankas perimti Klaipėdos skyriaus šturvalą pripažino mananti ir jį kūrusi bei skyriaus pirmininkės pareigas iškart po jo įsteigimo ėjusi Vaida Raugelė.

Ji taip pat antrino T. Petroko išsakytoms mintims apie tai, jog Laisvės partijos Klaipėdos skyrius turėjo uostamiesčio merui, kuris per Seimo rinkimus palaikė šią partiją, nepalankią nuomonę.

Padėtį moteris apibendrino kaip beprecedentę iki šiol Lietuvos partijų istorijoje. Kol kas moteris pasitraukti iš Laisvės partijos neketina, nes teigia, jog nėra linkusi į skubotus sprendimus, tačiau pripažino mananti, kad valdžią gavusi partija demokratijos egzamino neišlaikė.

„Matyt, visi yra šokiruoti“, – teigė V. Raugelė.

Moteris neslėpė, kad toks akibrokštas iš tiesų yra nemalonus, turint omenyje, kiek darbo reikėjo kuriant skyrių.

Klaipėdos meras: „visiškas vėjas“

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas jam, kaip miesto vadovui, metamus kaltinimus įvertino kaip nepagrįstus ir keliančius šypseną.

„Visiškas vėjas. Neturiu net kaip komentuoti. Be to, manau, būtų nekorektiška komentuoti partijos, kurios narys nesu, situaciją“, – pastebėjo meras.

V. Grubliauskas tvirtino iki šiol laikantis Laisvės partiją viena perspektyviausių Lietuvoje.

„Net šiuo liūdnu laikotarpiu nusišypsosiu ir palinkėsiu susitaikyti su savimi, jeigu kas yra susipykęs“, – teigė meras.

Tarybos ir mero sekretorius M. Vitkus aiškino, kad į posėdį buvo pakviestas dalyvauti kaip nepriklausomas jokiai politinei partijai atstovas, tam, kad pakomentuotų politinius procesus ir aktualius Klaipėdai klausimus.

„Nematau tame nieko blogo ir manau, kad tai natūralu, kai parlamentinei partijai įdomios tam tikros temos, kurios aktualios ne tik Vilniui, bet ir Klaipėdos miestui. Posėdyje buvo aptartas ir politinių nuomonių spektras esantis miesto taryboje. Esu laisvas žmogus ir dalyvauju laisva valia ten, kur esu kviečiamas jei matau tame prasmę. Matau, kad tikrai esama labai lakią fantaziją turinčių asmenų, kurie kukliam mano asmeniui suteikia tokias neregėtas galias“, – dėstė M. Vitkus.

Vis dėlto, jis patikino, kad niekada neatsisakė ir neatsisakys, jei bus prašoma, pasidalinti patirtimi ir žiniomis apie Klaipėdą, jos galimybes ir potencialą ir visiškai nesvarbu kas kokiai politinei jėgai atstovauja.

„Linkiu Laisvės partijos skyriui būti veikliam ir toliau aktyviai dalyvauti miesto politiniuose ir visuomeniniuose procesuose su jaunatviška energija ir pozityviais sprendimais“, – linkėjo M. Vitkus.

B. Andruškaitė: tai – „restartas“

Jau minėta politikė B. Andruškaitė nebuvo linkusi situacijos dramatizuoti. Tai, jog partijos Klaipėdos skyriaus veikla yra nutraukiama ir bus dedami žingsniai kurti naują skyrių ji apibendrino kaip „restartą“ – sistemos atnaujinimą.

„Suprantu kiekvieną narį, kuriam yra neramu. Šiuo atveju niekas negriūva, tai yra „restartas“. Nariai narystės nepraranda. Vienintelis dalykas, kuris kinta – vietoje buvusių Klaipėdos skyriaus valdymo organų buriame didelę iniciatyvinę grupę, kurioje išryškės lyderiai, kad yra labai teigiama“, – dėstė B. Andruškaitė.

Politikė tvirtino, kad per Seimo rinkimus sulaukė Klaipėdos skyriaus palaikymo, tačiau to pasigedo iš tam tikrų skyriuje lyderiavusių asmenų. Problemos, anot B. Andruškaitės, išryškėjo būtent Seimo rinkimų metu.

Mes negalime teigti, kad buvo nuspręsta be demokratijos. Partijos valdybos balsavimu buvo nuspręsta.

Pašnekovė taip pat teigė, kad džiaugiasi, jog būtent ji ėmėsi kalbėti apie skyriuje esą buvusį mobingą ir dabar dėl to visos strėlės neva nukreiptos į ją.

Tiesa, toks skyriaus vadovybės pakeitimo būdas, kai buvo nuspręsta tiesiog nutraukti viso skyriaus veiklą, užuot surengus pirmininko perrinkimą, politikei atrodo demokratiškas.

„Mes negalime teigti, kad buvo nuspręsta be demokratijos. Partijos valdybos balsavimu buvo nuspręsta“, – aiškino B. Andruškaitė.

Pašnekovė aiškino, kad Klaipėdos skyriaus pavyzdys rodo, kad esą skyriuose negali būti jokio mobingo.

Atsižvelgta į gautus pastebėjimus

Laisvės partija portalui LRT.lt pateikė ir savo poziciją dėl susiklosčiusios situacijos ir paaiškino motyvus, kodėl buvo priimti būtent tokie sprendimai.

„Laisvės partijos valdyba 2020 metų gruodžio 15 dieną priėmė sprendimą nutraukti partijos Klaipėdos skyriaus veiklą. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgus į jau ilgą laiką gaunamus kolegų pastebėjimus dėl destruktyvios šio skyriaus vadovybės veiklos, nepagarbaus elgesio su kitais skyriaus nariais, taip pat negebėjimo telkti ir palaikyti visus skyriaus žmones“, – teigiama partijos atsiųstame laiške.

Aiškinama, kad taip pat abejonių sukėlė ir tai, kad 197 narius turinčio skyriaus vadovybės rinkimai vyko balsuojat vos 20-čiai narių.

Pastebima, kad partijos valdybos posėdyje buvo nutarta įtraukti Klaipėdos skyrių į steigtinų skyrių sąrašą bei įsteigti Klaipėdos skyriaus narių suvažiavimo organizavimo veiklos grupę. Šios grupės pagrindiniai tikslai – įsteigti Klaipėdos skyrių ir pateikti partijos valdybai konkretų veiksmų planą dėl tolimesnės veiklos.

„Panaikinto Klaipėdos skyriaus nariai ir toliau lieka Laisvės partijos nariais, įskaitant ir buvusią vadovybę. Laisvės partija yra atvira visiems žmonėms, kurie palaiko laisvės idėjas. Kiekvienas, norintis prisijungti, Laisvės partijoje gali rasti sau vietą“, – dėstė Laisvės partijos atstovai.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5