Lietuvoje

2016.03.09 19:41

K. Trečioko likimas paaiškės po VTEK išvadų

ELTA 2016.03.09 19:41

Premjeras Algirdas Butkevičius kol kas nesiima veiksmų aplinkos ministro Kęstučio Trečioko atžvilgiu ir ragina palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados.

Vyriausybės spaudos tarnybos išplatintame pranešime teigiama, kad trečiadienį vykusio pokalbio su Premjeru metu aplinkos ministras teigė iki pirmadienio apsispręsiąs dėl tolesnio savo vadovavimo ministerijai.

„Ar pakanka viešojoje erdvėje paskleistų duomenų apie ministro galimai padarytus etikos pažeidimus, kad jis būtų atstatydintas, turėtų nuspręsti VTEK“, – pranešime cituojamas ministras pirmininkas.

Trečiadienį po vyriausybės posėdžio premjeras teigė, kad vyriausybės teisininkų išvados sutampa su Kauno apygardos prokuratūros sprendimu, ir K. Trečioko veiksmuose nenustatyta nusikaltimo požymių. Tačiau A. Butkevičius pabrėžė ministro elgesyje įžvelgiantis „etinių ir moralinių“ pažeidimų, kurie meta šešėlį viso ministrų kabineto reputacijai.

Premjeras teisininkams buvo pavedęs išsiaiškinti, ar Tvarkos ir teisingumo partijos deleguotas aplinkos ministras davė teisingus parodymus Seimo Antikorupcijos komisijoje, aiškindamas aplinkybes, kuriomis buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, naikinantis kurortines apsaugos zonas. Praėjusią savaitę paviešintos pokalbių išklotinės rodo, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bendravo su K. Trečioku ir prašė paspartinti nutarimo priėmimą, kuris atvertų kelią įteisinant statybas Vijūnėlės parke. 

Vasario 29 d. ikiteisminį tyrimą nutraukę prokurorai konstatavo, kad K. Trečioko veiksmai nebuvo nusikalstami ir nepadarė didelės žalos valstybei, fiziniams ar juridiniams asmenims. Dėl galimų etikos pažeidimų ikiteisminio tyrimo medžiaga perduota tirti VTEK.