Lietuvoje

2020.12.17 16:29

Sinoptikė apie savaitės orus: yra tikimybė, kad per Kalėdas sulauksime sniego

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.17 16:29

Artimiausiomis dienomis mūsų šalies gyventojų laukia pilkoki, niūroki orai, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Tačiau, pasak jos, žiemiškesnių orų su sniegu yra vilties sulaukti gal ne pirmąją, bet jau antrąją Kalėdų dieną.

Šaltesnis, bet be sniego

Šiųmetis gruodis yra kiek žiemiškesnis, nei prieš tai buvę keli, sako sinoptikė V. Ralienė. „Pirmojo jo dešimtadienio oro temperatūra Lietuvoje buvo neigiama. To nebuvo jau bent 22 mėnesius, – tikina pašnekovė. – Praėjusią žiemą labai mažai buvo dešimtadienių, kurių oro temperatūra būtų buvusi neigiama.


Nepaisant to, šiuo metu yra šilčiau, nei pagal vidutinius daugiamečius orų stebėjimo duomenis. Paprastai tokiu metu dienos temperatūra rytiniuose rajonuose būna nuo 1 iki 4 laipsnių šalčio. Tuo tarpu dabar ta temperatūra yra nuo 1 laipsnio šalčio šalies rytuose iki 1 laipsnio šilumos šalies vakaruose.

Vis tik šis gruodis yra šaltėlesnis. Dienų, kada oro temperatūra išlikdavo neigiama didžiojoje šalies dalyje, buvo nuo penkių iki aštuonių. Netgi pajūryje, Klaipėdoje, tris dienas laikėsi neigiama oro temperatūra. Viena tokia diena buvo netgi Nidoje.

Pirmoji gruodžio pusė buvo kiek žiemiškesnė, tačiau vis tiek, kol nėra sniego, pilkas ir niūrus tas gruodis atrodo.

O naktų, kai oro temperatūra išlikdavo teigiama, buvo tikrai labai nedaug. Rytiniuose rajonuose per pusę mėnesio tokių naktų pasitaikė vos viena-dvi, o vakariniuose rajonuose – vos keturios. Tik pajūryje tokių naktų buvo septynios. Taigi, ta pirmoji gruodžio pusė buvo kiek žiemiškesnė, tačiau vis tiek, kol nėra sniego, pilkas ir niūrus tas gruodis atrodo.“

Niūros, pilkos dienos

Penktadienio naktį iš Vakarų atkeliaus kritulių debesys. Anot sinoptikės, kritulių sulauksime įvairių. „Pradžioje gali pasnigti, o vėliau greitai sniegą pradės keisti šlapdriba bei lietus, – sako ji. – Nakties oro temperatūra bus artima 0. Tik prie jūros bus kiek šilčiau.“

Sinoptikų prognozė šventėms – Kūčias pasitiksime vyraujant lietui, kurį per Kalėdas pakeis sniegas ir šlapdriba

Penktadienio dieną dangus virš Lietuvos taip pat pranašaus kritulius. „Daugiau jų bus rytiniuose šalies rajonuose, o Vakarų Lietuvoje jie bus trumpi. Nepaisant to, visoje šalyje turėtų vyrauti lietus. Oras sušils iki 2-7 laipsnių šilumos“, – sako V. Ralienė.

Šeštadienį kritulių tikimybė jau bus maža, tačiau naktį, rytą, orui vėstant, anot sinoptikės, pažeme nusidrieks rūkai. „Dieną saulė nelabai praplėš debesis, todėl bus tokia niūri, pilka diena, – tikina LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja. – Nakties oro temperatūra svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos.

Dieną oro temperatūra išliks labai panaši, tik prie jūros laipsniu kitu bus šilčiau. Vėjas pūs iš pietvakarių ir pietų.“

Formuosis rūkai

Sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, pagal dabartinius turimus duomenis, kritulių tikimybė bus maža, sako sinoptikė. „Stiprės aukštas atmosferos slėgis virš Lietuvos. Naktimis vietomis formuosis rūkai. Oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Neigiama oro temperatūra bus centriniuose ir rytiniuose šalies rajonuose, o aukštesnė už 0 – vakariniuose rajonuose. Dienomis oras šils nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos“, – prognozinį orų žemėlapį skaito V. Ralienė.

Didesnio orų pasikeitimo laukiama tik trečiadienio dieną, prieš pat didžiąsias metų šventes.

Didesnio orų pasikeitimo laukiama tik trečiadienio dieną, prieš pat didžiąsias metų šventes, prognozuoja sinoptikė. „Susitvenkę debesys pirmiausia atneš lietaus. Na gal šiek tiek pasimaišys ir šlapių snaigių“, – Kalėdas primenančių orų neprognozuoja pašnekovė.

Žiemiškesni orai – antrąją Kalėdų dieną

Ketvirtadienį, Kūčių dieną, sinoptikė prognozuoja šiltą ir drėgną. „Iš dangaus daugiausia kris, deja, lietus, – gerų žinių pasiilgusiems sniego nežada V. Ralienė. – Tas lietus nebus smarkus, labiau toks padulksnojimas.“

Gal ne pirmąją Kalėdų dieną – antrąją – turėtų atvėsti, atšalti ir metų pabaiga, panašu, turėtų būti šaltesnė.

LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja sako, kad žiemiškesnių orų yra vilties sulaukti gal ne pirmąją, bet jau antrąją Kalėdų dieną. „Šviečia ta viltis, yra tikimybė, kad per Kalėdas, kaip ir dažnai pastaruoju metu būna, kad tie orai keičiasi, gal ne pirmąją Kalėdų dieną – antrąją – turėtų atvėsti, atšalti ir metų pabaiga, panašu, turėtų būti šaltesnė.

Naktimis oro temperatūra bus neigiama. Tiesa, tas šaltis nebus stiprus – atšals iki 3-6 laipsnių šalčio. Dienomis oro temperatūra sukiosis ties kiek mažiau, nei 0 laipsnių. Bus toks lengvas, silpnas šaltukas, tačiau jau bus žiemiškiau – krituliai bus ne skysti, o jau sulauksime pasnyguriavimo. Bent jau rytinių rajonų gyventojams yra nemaža tikimybė per Kalėdas sulaukti sniego“, – sako LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Sinoptikų prognozė šventėms – Kūčias pasitiksime vyraujant lietui, kurį per Kalėdas pakeis sniegas ir šlapdriba

Populiariausi