Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.05 15:48

Vilniuje moderniu prietaisu pirmąkart pasaulyje atliktos minimaliai invazinės širdies operacijos

ELTA 2013.03.05 15:48

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose pradėtas taikyti naujas mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdas, naudojant naujausios technologijos prietaisą.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose pradėtas taikyti naujas mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdas, naudojant naujausios technologijos prietaisą.

Kardiochirurgai ligoniams pakeičia nutrūkusias chordas naujomis, nestabdydami širdies, per nedidelį pjūvį, panaudodami modernios technologijos specialų prietaisą.

Šiuo prietaisu pirmą kartą pasaulyje buvo atliktos 3 minimaliai invazinės širdies operacijos.

Kaip teigia Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis, Santariškių klinikose tai atlikti buvo galima tik todėl, kad čia suformuota stipri širdies komanda, sujungianti kardiochirurgus, kardiologus, anesteziologus ir echoskopijos specialistus.

„Mes ne vienerius metus bendraujame ir bendradarbiaujame su įvairiomis garsiomis užsienio ligoninėmis, kuriant ir pritaikant praktikoje naujus gydymo metodus ir prietaisus. Todėl natūraliai susiklostė tokia situacija, jog naująjį būdą, kaip medicininę premjerą ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, buvo nuspręsta atlikti būtent Vilniuje“, – dalinosi įspūdžiais profesorius A. Aidietis.

Santariškių klinikų kardiochirurgas, vienas iš pagrindinių širdies komandos narių dr. Kęstutis Ručinskas džiaugiasi, kad Vilniaus medikų rankoms buvo patikėtas naujausios technologijos prietaisas, gavęs ES sertifikatą, ir kad nuo šiol jį jau bus galima labai plačiai taikyti visoje Europoje.

„Anksčiau pacientams, kuriems būdavo plyšusi viena ar kelios mitralinio vožtuvo chordos, mes turėdavome atverti krūtinės ląstą ir operuoti sustabdžius širdį. Džiugu, kad nuo šiol operacijos bus daug trumpesnės, o po jų pacientai lengviau ir greičiau sveiks“, – sakė dr. K. Ručinskas.

Santariškių klinikų širdies komanda pirmąsias operacijas atliko kartu su naujojo prietaiso išradėju Giovanni Speziali iš Pitsburgo universiteto (JAV).

Visi pacientai, anot medikų, jaučiasi puikiai ir šią savaitę ruošiasi keliauti namo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi