Lietuvoje

2016.03.10 00:26

Premjeras: K. Trečioko veiksmuose yra etinių pažeidimų

ELTA2016.03.10 00:26

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad preliminariose teisininkų išvadose dėl aplinkos ministro Kęstučio Trečioko veiksmų galimai darant įtaką vyriausybės nutarimui dėl kurortinių apsaugos zonų naikinimo nėra nustatyta pažeidimų.

Pasak premjero, teisininkai šiuo metu ruošia galutinį išvadų variantą, kuris bus pateiktas trečiadienio popietę, apie 17 val.

„Tose išvadose yra akcentuojama, kad jokių teisinių pažeidimų nėra nustatyta“, – trečiadienį po vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Su K. Trečioku trečiadienį susitikęs premjeras teigė aptaręs „moralinius ir etinius“ ministro veiksmų aspektus.

„Mano manymu, tam tikri moraliniai ir etiniai pažeidimai yra (...), viešoji opinija šiuo metu tikrai yra neigiama šiuo atžvilgiu, ir ta neigiama opinija šiek tiek yra primetama ir pačiai vyriausybei“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

A. Butkevičius kol kas negalėjo pasakyti, ar sieks K. Trečioko pasitraukimo iš ministro posto.

Savo likimą pareigose spręs su „tvarkiečių“ vadovybe

„Tvarkos ir teisingumo“ į pareigas deleguotas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sako, kad savo likimą pareigose kitą savaitę spręs kartu su partijos vadovybe.

„Aš matau, kad tokiomis aplinkybėmis dirbti yra nepaprasta, todėl kitą savaitę su mane delegavusios partijos vadovybe spręsime, ar aš toliau dirbsiu, ar ne“, – BNS trečiadienį sakė ministras.

Jis sutiko su premjero Algirdo Butkevičiaus teiginiais, kad paviešintuose jo pokalbiuose su Druskininkų meru socialdemokratu Ričardu Malinausku yra „neetiškų atskirų žodžių“, tačiau pats atsistatydinti dėl to ministras neketina.

K. Trečiokas sakė tokio raginimo trečiadienį nesulaukęs ir iš ministro pirmininko.

Priimti principingą sprendimą dėl aplinkos ministro iš premjero reikalauja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot jos, ministras galbūt dalyvavo neskaidriuose procesuose.

Premjeras teisininkams buvo pavedęs išsiaiškinti, ar „Tvarkos ir teisingumo“ partijos deleguotas aplinkos ministras davė teisingus parodymus Seimo Antikorupcijos komisijoje, aiškindamas aplinkybes, kuriomis buvo priimtas vyriausybės nutarimas. Praėjusią savaitę paviešintos pokalbių išklotinės rodo, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bendravo su K. Trečioku ir prašė paspartinti nutarimo priėmimą, kuris atvertų kelią įteisinant statybas Vijūnėlės parke.