Lietuvoje

2020.12.17 09:22

Patikslinta kelionių tvarka lankysiantiems savo vaikus, gyvenančius su buvusiu sutuoktiniu kitoje savivaldybėje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.17 09:22

Teisingumo ministerija patikslino kelionių Lietuvoje tvarką ketinantiesiems lankyti savo vaikus, gyvenančius su buvusiu sutuoktiniu kitoje savivaldybėje. 

Pasak ministrės Evelinos Dobrovolskos, išsiskyrę žmonės, turintys bendrų vaikų ir teismo išaiškinimą, kada nustatyti pasimatymai, galės lankyti vaikus.

„Jei kalbėtume apie asmenis, kurie yra nutraukę santuoką, bet turi bendrų vaikų, galiojantis reguliavimas atliepia vaiko interesus, leidžia tiek kirsti savivaldybės ribas, tiek bendrauti su vaiku.

Be abejo, prašome, kad būtų sąmoningumas ir suprastume, kad šie ribojimai nėra savitiksliai ir taip norime apsaugoti visuomenę ir savo šeimos narius“, – LRT sako ministrė.

Judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu (gruodžio 16 d.–sausio 3 d.)

Šiuo metu bus ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. Išvykti galima išimtiniais atvejais, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties; atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; jeigu vykstama į oro uostą.

Taip pat pabrėžiama, kad karantino sugriežtinimas neriboja studentams galimybių vykti atlikti praktikos ir būtinųjų atsiskaitymo darbų. Išvykti iš savivaldybės taip pat galima dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Ribojimas išvykti už gyvenamosios savivaldybės ribų taip pat netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

Nuo trečiadienio įsigaliojus judėjimo tarp savivaldybių ribojimui, prie įvažiavimų į miestus bus įrengta 250 patikros punktų. Policijos pareigūnams į pagalbą atkeliaus šauliai, karo policija. Planuojama, kad dalis įvažiavimų bus užtverti techninėmis priemonėmis, bus įrengtos kameros ir draudžiamieji ženklai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt