Lietuvoje

2016.03.09 14:36

A. Paulauskas: švietimo profsąjungos tikrai neturi jokio santykio su Rusija

ELTA2016.03.09 14:36

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Lietuvos švietimo profsąjungos tikrai neturi jokio ryšio su Rusija. 

Tai jis sakė žurnalistams po trečiadienį vykusio Seimo NSGK posėdžio, kuriame buvo išklausyta Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovų pateikta informacija dėl galimos įtakos Lietuvoje veikiančioms visuomeninėms organizacijoms.

„Švietimo profsąjungos tikrai neturi čia jokio santykio su Rusija, jie nevyksta, jie nebendrauja, tikrai nėra jokio ryšio, čia kalbama apie konfederaciją, apie kitas profesines sąjungas, išskyrus švietimą“, – sakė A. Paulauskas.

Paklaustas apie konkrečias profsąjungas, galimai palaikančias santykius su Rusija, NSGK pirmininkas paminėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją, „Solidarumą“ ir Darbo federaciją.

„Čia ne tiek profsąjungos, kiek atskiri lyderiai daugiausia palaiko tuos santykius“, – sakė A. Paulauskas.

Jis neatmeta galimybių, kad Rusijos profsąjungos gali daryti kažkokią įtaką Lietuvos profsąjungoms. „Neatmestina, kadangi yra artimi bendravimo ryšiai, kai kur ir nesąmoninga įtaka gali būti. Mes klausėme, kokia ten žala, ji sunkiai yra paskaičiuojama ir sunkiai yra prognozuojama. Demokratinė valstybė ieško patirties nedemokratinėje valstybėje. Čia, man atrodo, pagrindinis teiginys, kuris kelia tam tikras abejones. (...) Yra tam tikra rizikos galimybė, bet jokių grėsmių kol kas nėra“, – teigė A. Paulauskas.

Jis abejoja, ar reikėtų mokytis vystyti profsąjunginę veiklą iš Rusijos.

„Mūsų galbūt ir būtų toks nusistebėjimas, kad tuos santykius vargu ar reikia plėtoti. Ten tikrai profsąjungos nėra nepriklausomos, jos yra valdomos, kontroliuojamos ir tikrai mokytis nėra iš ko. Yra Vakarų valstybės, demokratinės valstybės, kur tos profsąjungos yra pakankamai stiprios, turinčios savo tradicijas, turinčios savo patirtį ir yra iš kur pasimokyti“,– sakė A. Paulauskas.

Kaip primena ELTA, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra kalbėjęs apie užsienio valstybių galimą įtaką streikuojančioms pedagogų profsąjungoms, tačiau vėliau atsiprašė profsąjungų atstovų ir patvirtino, kad jo turimoje riboto naudojimo pažymoje nėra kalbama konkrečiai apie švietimo profsąjungas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.