Lietuvoje

2016.03.09 12:11

Besidomintiems istorija – konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

LRT.lt2016.03.09 12:11

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kovo 10 d., ketvirtadienį, kviečia į antrąjį Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. 

Organizatorių teigimu, konkursu siekiama prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, Laisvės gynimo 25-ąsias minėjimo metines, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama skatinti visuomenės bendruomeniškumą, nes Seimas 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių ir Bibliotekų metais, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną.

Pirmajame konkurse dalyvavo daugiau nei 32 tūkst. žmonių. Tarp jų – ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir JAV, Jungtinės Karalystės, Indonezijos, Brazilijos, Airijos, Ispanijos, Turkijos, Švedijos, Norvegijos, Belgijos, Meksikos, Austrijos, Graikijos, Latvijos, Islandijos, Estijos, Rusijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Japonijos, Vengrijos, Prancūzijos, Australijos, Bulgarijos, Suomijos, Kanados, Moldovos, Danijos, Gruzijos, Italijos, Maltos, Olandijos, Pietų Amerikos, Vokietijos, Baltarusijos, Lenkijos lietuviai. Apie 1000 žmonių tikrino savo žinias, atlikdami elektroninį testą.     

Išsamesnę informaciją apie konkursą galima rasti Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos interneto svetainėje.

Pokalbis su renginio organizatore – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.