Lietuvoje

2016.03.09 14:33

D. Grybauskaitė: vyriausybę keisti būtų neatsakinga

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.03.09 14:33

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį tiesiogiai neatsakė į klausimą, ar pasitiki Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujama vyriausybe, tačiau pabrėžė, kad likus vos keliems mėnesiams iki rinkimų ją keisti būtų neatsakinga.

„Turbūt čia reikia kalbėti ne apie tai pasitikiu, ar nepasitikiu. Aš turbūt norėčiau koncentruotis į tai, kad likus septyniems mėnesiams iki rinkimų keisti vyriausybę būtų neatsakinga. Aš tikiuosi, kad ši vyriausybė gali užbaigti kadenciją, bet turi padaryti atitinkamus sprendimus ir prisiimti politinę atsakomybę už tai, kas dabar yra diskutuojama viešojoje erdvėje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Praėjusią savaitę susitikusi su premjeru A.Butkevičiumi prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino jį principingai įvertinti situaciją ir aplinkos ministro Kęstučio Trečiokio vaidmenį galimai neskaidriuose procesuose ir spręsti dėl jo galimybės toliau eiti pareigas.

„Darbo susitikime su ministru pirmininku prezidentė dar kartą pakartojo, kad už ministrų veiklos skaidrumą atsako tiesiogiai premjeras. Viešai paskelbti pokalbių įrašai dėl vadinamajam Vijūnėlės dvarui Druskininkuose palankaus sprendimo derinimo pasėjo dar didesnių abejonių dėl aplinkos ministro veiklos.

Premjeras turi principingai įvertinti situaciją ir aplinkos ministro vaidmenį galimai neskaidriuose procesuose ir spręsti dėl jo galimybės toliau eiti pareigas“, – prezidentės poziciją tuomet perdavė atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Tačiau premjeras A.Butkevičius iki šiol gynė ministrą. Tik šią savaitę jis pakeitė nuomonę ir paprašė savo teisininkų dar kartą įvertinti K.Trečioko veiksmus.

Šio vertinimo rezultatai premjerui turi būti pateikti trečiadienį vakare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.