Lietuvoje

2020.12.16 15:06

Panevėžys – dar vienas didelis COVID-19 židinys: medikai pastebi, jog pacientai baiminasi laiku kreiptis į gydymo įstaigą

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.16 15:06

Panevėžio apskrityje per parą – pustrečio šimto naujų COVID- 19 susirgimų. Į Republikinę miesto ligoninę kasdien kreipiasi dešimtys naujų pacientų – iš viso dabar gydoma pusantro šimto sergančiųjų COVID-19. Pasak medikų, atvejai labai sunkėja – daugėja sergančiųjų gretutinėmis ligomis, nes pastebima, kad ne vienas delsia kreiptis į medikus.

Gydymo įstaigoje užimta 80 proc. lovų, serga beveik 300 medikų.

Žinios. Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – pirmoji pasaulyje

„Jeigu vertinsime Lietuvos mastu, tai Panevėžys tampa vienu iš karščiausių taškų, kur COVID-19 atvejų daugiausia. Įtampa sveikatos sektoriuje yra didžiulė ir kai skaičiai yra daugiau kaip 2100 Panevėžio mieste, tai mūsų ligoninė per dieną maždaug nuo 20 – 30 priima COVID-19 pacientų ir tenka konstatuoti, kad atvejai labai sunkėja. Ir labai daugėja atvejų, kai žmogus serga ne tik COVID-19 infekcija, bet ir serga gretutinėmis ligomis“, – sako ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

A. Skorupsko pavaduotojas, Mindaugas Vaitkus, pastebi, kad tarp pacientų atsirado baimė kreiptis į gydymo įstaigą kuo skubiau – dalis jų atvyksta su pažengusiomis gretutinėmis ligomis, o medikai jam dar diagnozuoja ir COVID-19 infekciją.

Dažnu atveju, tokie pacientai serga ir sunkiomis COVID-19 infekcijos formomis.

„Atsiradusios yra baimės kreiptis į ligoninę, ką mes šiandien matome, kad pacientai kreipiasi dėl gretutinių ligų paūmėjimo, kuomet šalia randame ir COVID-19 infekciją ir visada būna toks filosofinis klausimas – dėl ko jūs atvažiavote, ar COVID-19 iššaukė pablogėjimą, ar jis serga besimptomine forma, ar dar šalia radom ir COVID-19“, – sako M. Vaitkus.

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 3418 nauji koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 44 žmonės.

Tai didžiausias per parą užfiksuotų naujų atvejų ir mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios.

Penkios mirtys fiksuotos Panevėžio apskrityje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 99 tūkst. 869 asmenys, 55 tūkst. 143 – tebeserga, 43 tūkst. 379 – pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt