Lietuvoje

2016.03.08 16:50

E. Pašilis apie protestavusių parlamentarų teisinę neliečiamybę: tai sprendžiama

ELTA 2016.03.08 16:50

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nesiima pasakyti, ar prašys panaikinti Seimo narių „tvarkiečių“, protestavusių prie prokuroro namų, teisinę neliečiamybę. 

„Yra sprendžiamas klausimas. Kaip jūs žinote pradėtas ikiteisminis tyrimas, dar sprendžiamas klausimas, nenorėčiau dabar atsakyti“, – sakė E. Pašilis, antradienį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. 

Jis taip pat tvirtino, kad tai yra poveikis prokurorui. 

„Mūsų nuomone, tai yra poveikis prokurorui. Demokratinėje valstybėje tikrai mes turime gerbti žodžio laisvę, spaudos laisvę, daug ką galime kalbėti, bet tikrai niekada nesusitaikysime su atvejais, kai yra daromas poveikis prokurorui konkrečioje byloje“, – sakė E. Pašilis. 

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl praėjusią savaitę prie prokuroro Irmanto Mikeliono namų surengto piketo – norima išsiaiškinti, ar surengta akcija nebuvo trukdoma prokuroro veiklai.

Anot Generalinės prokuratūros, tyrimas pradėtas dėl galimo „trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai“, jį pavesta atlikti Vilniaus apylinkės prokuratūrai, primena ELTA.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis taip pat kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas išnagrinėti, ar pikete dalyvavę parlamentarai – „tvarkiečiai“ Petras Gražulis, Kęstas Komskis ir Valdas Vasiliauskas – nepažeidė įstatymų.

Tvarkos ir teisingumo partija protesto akciją prie I. Mikelionio namų nusprendė surengti po Generalinėje prokuratūroje surengtos spaudos konferencijos, kurioje I. Mikelionis informavo apie ketinimą kreiptis į Europos parlamentą dėl „tvarkiečių“ pirmininko Rolando Pakso teisinės neliečiamybės panaikinimo. Partijos išplatintame pranešime buvo teigiama, esą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekami ikiteisminiai tyrimai yra tapę viešųjų ryšių akcijomis, o prokurorai neužtikrina STT veiksmų kontrolės.

STT atliekamame ikiteisminiame tyrime R. Paksas buvo apklaustas specialiuoju liudytoju, tarnyba įtaria, kad jis už 15 tūkst. eurų kyšį galėjo daryti poveikį Aplinkos ministerijai pavaldžios Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojams tam, kad šie Prienuose naujai pastatytą prekybos centrą pripažintų tinkamu eksploatacijai.