Lietuvoje

2016.03.08 16:30

Mokyklose – sveikesnis maistas

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.08 16:30

Europos Parlamentas pritarė, kad vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo programoms mokyklose būtų skiriama daugiau pinigų. Be to, Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių moksleiviai  galės lankytis ūkiuose ir susipažinti, kaip maistas patenka ant mūsų stalo.

Šiuo metu daugiau nei aštuoniasdešimt procentų Lietuvos darželinukų ir pradinukų kelis kartus per savaitę nemokamai gauna obuolių, morkų, sulčių, jogurtų ar varškės sūrelių. Pagal naująją programą, šiuose produktuose negalės būti skonio stipriklių ir dažiklių.

Taip pat numatoma skirti papildomų pinigų švietimui, tam, kad būtų išvengta kuriozinių situacijų, kai vaikai mano, jog pienas gaminamas prekybos centruose.

Dalis europarlamentarų mano, kad naujoji programa leis kovoti su vaikų nutukimu ir nesveika mityba. Tuo metu skeptikai teigia, kad Europos Sąjunga neturėtų reguliuoti tokių dalykų, kaip vaikų maistas. Lietuva iki šių metų pabaigos nemokamų daržovių, vaisių ir pieno produktų tiekimui į mokyklas ir darželius gaus daugiau nei milijoną eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.