Lietuvoje

2016.03.08 14:07

Šarvuočių gamintojai: matome bent šešis realius partnerius Lietuvoje

ELTA2016.03.08 14:07

„Boxer“ šarvuočius gaminančio ARTEC koncerno atstovas sako matąs šešis realius partnerius, kurie galėtų prisidėti prie pėstininkų kovos mašinų užsakymo.

Gynybos pramonės dienose Vilniuje besilankančio ARTEC atstovo Stephano Hanke‘o teigimu, šiuo metu, koncernas domisi lietuviškų įmonių „MFilter“, „Kalvis“, „Plieno fortas“, „Stevila“, „AQ Wiring Systems“, „Nametas“ galimybėmis.

„Mums reikia išsiaiškinti šių įmonių potencialą, galimybes, darbuotojų skaičių“, – teigė S. Hanke.

ARTEC atstovas pabrėžė, kad konkretūs gamintojai bendradarbiavimui nėra pasirinkti ir koncernas neapsiriboja tik šiomis šešiomis įmonėmis.

Lietuvos perkamos „Boxer“ pėstininkų kovos mašinos bus aprūpintos izraelietiška „Samson MK2“ automatine 30 mm patranka ir „Spike“ vidutinio nuotolio prieštankinėmis raketomis. Šiuos ginklus gaminančios „Rafael“ kompanijos atstovo Yizharo Saharo teigimu, koncernas Lietuvoje ketina taikyti įprastą praktiką ir dalį gamybos bei priežiūros darbų patikėti vietiniams gamintojams.

„Techninės specifikacijos bus patikslintos iki mėnesio pabaigos, tada bus aišku, su kuo galima bendradarbiauti“, – sakė „Rafael“ atstovas.

Anot Y. Saharo, į „Boxer“ platformą integruotas „Samson MK2“ bokštelis bus pademonstruotas dar prieš šarvuočių pirkimo sutarties sudarymą – greičiausiai šių metų birželį, Vokietijoje.

Ūkio viceministras Marius Skarupskas kol kas negalėjo pasakyti, ar šarvuočius perkanti Lietuva į sutartį sieks įtraukti tam tikrą procentinę dalį gamybos, ar priežiūros darbų, kuriuos turėtų atlikti vietos gamintojai.

„Kai mes kalbame su „Rafael“ ar su ARTEC, mes nenorime kalbėti vien tik apie šią pėstininkų kovos mašinų partiją. Mes apskritai norėtume įsijungti į šią grandinę ir tapti ilgalaikiais šių kompanijų partneriais“, – kalbėjo M. Skarupskas.

Lietuva per tarptautinę ginkluotės pirkimo organizaciją OCCAR iš viso iš ARTEC ketina įsigyti 88 „Boxer“ šarvuočius, kuriais bus aprūpinti du „Geležinio vilko“ brigados batalionai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.