Lietuvoje

2016.03.08 10:06

Lietuva jungsis prie tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos

LRT.lt2016.03.08 10:06

Krašto apsaugos ministerija iš tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos (angl. OCCAR) gavo patvirtinimą, kad visos šešios OCCAR stebėtojų taryboje esančios šalys – Belgija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Prancūzija ir Vokietija – sutinka, kad Lietuva prisijungtų prie šios tarptautinės organizacijos administruojamos šarvuočių „Boxer“ programos, rašoma pranešime spaudai.

Ši tarptautinė organizacija, turinti ekspertinės tokių projektų valdymo patirties, Lietuvai padės efektyviai įgyvendinti pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo procesą, kuriuo siekiama apginkluoti du Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų batalionus.

Tarptautinė ginkluotės pirkimų organizacija bus Lietuvos įgaliota įvertinti sandorio detales, prižiūrėti projekto vykdymą ir pateikti ekspertinį vertinimą dėl perkamų šarvuočių kokybės.

Dalyvaudama „Boxer“ programoje, Lietuva naudosis visais šios programos teikiamais privalumais: mažesnėmis programos vystymo ir palaikymo sąnaudomis, dalijimąsi technologijomis, geresne sąveika su programoje dalyvaujančiomis šalimis. Tai taip pat padės taupytis lėšas, nes didelės apimties užsakymus vykdys kelios šalys, o tai mažins bendrus kaštus.

Pagal 2015 m. gruodžio 11 d. Valstybės gynimo tarybos priimtą sprendimą Lietuvos kariuomenės reikmėms pasirinktos Vokietijos kompanijos „Artec“ gaminamos „ Boxer“ pėstininkų kovos mašinos.

Pirminiame pėstininkų kovos mašinų gamintojų Lietuvai pateiktų pasiūlymų sąraše buvo 12 pasiūlymų. „Boxer“ pėstininkų kovos mašina buvo pasirinkta kaip geriausias kokybės ir kainos santykį atitinkantis variantas.

Pirmosios mašinos Lietuvos kariuomenę turėtų pasiekti jau 2017 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.