Lietuvoje

2016.03.08 09:52

Orai: trečiadienį ir ketvirtadienį galėsime atsikvėpti

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.08 09:52

Antradienis bus nemalonus: bene visuose rajonuose gali ne tik gausiai palyti, bet ir drėbti šlapdriba. Nuo kritulių atsikvėpti galima bus nebent trečiadienį ir ketvirtadienį, nes penktadienį dangų vėl aptrauks debesys, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikas Vytautas Sakalauskas. 

Antradienį pietinis ciklonas, kaip įrasta, atneš daug kritulių – gali pasitaikyti ne tik lietaus, bet ir sniego, šlapdribos. Centriniuose rajonuose jie bus smarkūs, vietomis dar spės praplaukti rūkas. Vidutinio stiprumo vėjas labai dažnai keis savo kryptį, o debesys ir krituliai neleis temperatūrai pakilti aukščiau 2–7 laipsnių šilumos. 

Trečiadienį orai po truputėlį pradės keistis, nes ciklonas pasitrauks į šiaurę, bet naktį daugelyje vietovių dar spės iškristi kritulių. Vėjas nurims, tačiau naktį jau bus šiek tiek šalčiau – temperatūra priartės prie nulio: bus nuo 2 laipsnių šilumos iki 2 laipsnių šalčio. Gali susidaryti plikledis. Dieną sulauksime 3–8 laipsnių šilumos, žymesnių kritulių nenumatoma. 

Ketvirtadienį truputėlį atsikvėpsime, nes per Lietuvą nutįs aukštesnio atmosferos juosta, tad žymesnių kritulių nenumatoma. Vėjas dar labiau nurims, bet, padaugėjus pragiedrulių, naktis numatoma dar šiek tiek šaltesnė. Daug kur temperatūra nukris iki 1–4 laipsnių šalčio. Dieną vėl šils iki 3–8 laipsnių“, – pasakojo sinoptikas.

Tačiau tai truks neilgai, nes penktadienį vėl sulauksime debesuotų orų ir vėl pasirodys krituliai. Yra tikimybė, kad savaitgalį orai taip pat bus malonesni, sausesni ir šiltesni – numatoma 4–9 laipsnių šiluma. Tačiau tikros pavasariškos šilumos dar teks palaukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt