Lietuvoje

2016.03.08 09:21

S. Skvernelis kritikuoja ikiteisminių tyrimų veiksmų viešinimą

ELTA 2016.03.08 09:21

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neigiamai įvertino pastaruoju metu teisėsaugos institucijų paviešintus ikiteisminių tyrimų veiksmus, susijusius su šalies politiniais pareigūnais ir teigia, kad tokie sprendimai pakerta pasitikėjimą kriminalinės žvalgybos praktika.

„Aš būčiau labai, labai nusivylęs kolegų profesionalumu, jeigu policijos pareigūnai ar kitos vidaus reikalų sistemos įstaigos pareigūnai, atlikdami slaptus kriminalinės žvalgybos veiksmus, apie tai arba informuotų žiniasklaidą, arba „nutekintų“ informaciją“, – „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo ministras.

Prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą vadinamojo Druskininkų Vijūnėlės dvaro istorijoje, buvo paviešintos telefoninių pokalbių išklotinės tarp Druskininkų mero Ričardo Malinausko, premjero Algirdo Butkevičiaus, taip pat aplinkos ir ūkio ministrų.

Seimo Antikorupcijos komisijos vadovo Vitalijaus Gailiaus teigimu, išklotinės buvo paviešintos su Generalinės prokuratūros pritarimu.

Vasario 29 d. „15min.lt“ naujienų portalas taip pat užfiksavo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko Rolando Pakso ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcininko Gedvydo Vainausko susitikimą viename iš Vilniaus restoranų, taip pat po to vykusį G. Vainausko sulaikymą, kurį vykdė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

„Tenka konstatuoti, kad tai jau pereina į tam tikrą politinių kovų lauką“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.