Lietuvoje

2020.12.14 12:35

Klaipėda ruošiasi suvaržymams – kontrolė numatoma prie kelių iš keliolikos įvažiavimų į miestą

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.12.14 12:35

Uostamiestis ruošiasi pasitikti poryt įsigaliosiančius karantino sugriežtinimus. Pirmadienį aptarta, kaip bus siekiama sumažinti mobilumą tarp miestų bei kaip bus organizuojamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas.

Pirmadienį Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta, kaip dėl griežtinamo karantino nuo trečiadienio keisis gyvenimas uostamiestyje.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad siekiant mažinti žmonių judėjimą tarp savivaldybių pasitarnaus per Velykas sukaupta patirtis. Vis dėlto, šįkart situacija labiau įtempta, mat pirmojo karantino metu tokia priemonė galiojo vos kelias dienas, o šįkart judėjimas bus ribojamas bent kelias savaites.

Pasak V. Grubliausko, iš viso įvažiavimo į Klaipėdą kelių yra apie 12, labiausiai naudojami – 7.

„Net jeigu apie 7 kalbėtume, trims savaitėms uždaryti kiaurai parai reikėtų labai didelių pajėgų“, – neslėpė Klaipėdos meras.

Todėl kol kas preliminariai nuspręsta, kad bus uždaromi 3 įvažiavimai į Klaipėdą – įš šiaurės, pietų ir rytų pusių. Tai reiškia, kad prie jų budės pajėgos, kurios kontroliuos judėjimą.

Pasak V. Grubliausko, savivaldybės administracijai teks nuspręsti, kaip „nevažiuojamais“ padaryti tuos patekimo į miestą kelius, kuriais nebus galima važiuoti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas Klaipėdoje, kaip ir visur kitur, nuo trečiadienio bus draudžiamas, išskyrus retus atvejus.

Nuspręsta, kad kol galios numatyti sugriežtinimai, veiks visi darželiai, tačiau vaikus į juos galės atvesti tik tie tėvai, kurie neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

„Tačiau tai turėtų būti labiau išimtis nei taisyklė“, – pastebėjo G. Neniškis.

Uostamiesčio savivaldybės Švietimo skyrius jau pradėjo konsultuoti švietimo bendruomenę apie tai, kaip reikės organizuoti darbą.

V. Grubliauskas pabrėžė, kad visi, kurie norės vaikus vesti į darželius turės turėti to būtinybę patvirtinantį dokumentą. Anot mero, tokios priemonės imamasi kontrolės tikslais, o ne siekiant didinti biurokratizmą.

Pastebima, kad dėl kitų priemonių, pavyzdžiui, pavasarį buvusio reikalavimo dezinfekuoti laiptines ir pan. sprendimų pirmadienį nebuvo priimta. Dėl to bus tariamasi savaitės eigoje.

Taip pat dar nėra tiksliai aišku, kaip sugriežtinimai pakeis viešojo transporto darbą. Anot G. Neniškio, mieste reikia užtikrinti susisiekimą būtinoms kelionėms, tad bent kol kas autobusai dirbs dabartiniu ritmu.

Sprendimas nepriimtas ir dėl lydinčio asmens dalyvavimo gimdyme, tačiau meras akcentavo, kad vertėtų suprasti, jog susiklosčiusi situacija – sudėtinga.

„Statistika ir jos dinamika turėtų padėti visiems suvokti, kad jeigu situacijos nesuvaldysime mes, ji valdys mus ir tada pasekmės bus dar liūdnesnės“, – apibendrino V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt