Lietuvoje

2016.03.05 13:08

„Tvarkiečiai“ reikalauja nutraukti tyrimą dėl piketo prie prokuroro namų

BNS2016.03.05 13:08

„Tvarkos ir teisingumo“ partija reikalauja nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl partijos narių surengto piketo prie Generalinės prokuratūros prokuroro Irmanto Mikelionio namų ir įvertinti jo tinkamumą tarnybai.

„Tvarkiečiai“ partijos tarybos posėdyje šeštadienį Vilniuje patvirtino rezoliuciją, kurioje kritikuojami Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) bei prokurorų veiksmai, o šalies vadovai raginami atkreipti dėmesį į „valstybei ir parlamentinei demokratijai grėsmingas tendencijas“.

„Taryba reikalauja nutraukti tyrimą dėl šių metų kovo 2 dieną įvykusio piketo prieš prokuroro Irmanto Mikelionio veiklą bei įvertinti minėto pareigūno tinkamumą užimti  pareigas“, – rašoma rezoliucijoje.

Partijos atstovai rezoliucijoje pabrėžia savo „teisę ir pareigą imtis visų teisėtų protesto priemonių, kad teisėsaugos struktūrų žmonių persekiojimas piktnaudžiaujant tarnyba būtų sustabdytas“.

Kreipdamiesi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, „tvarkiečiai“ prašo jo užtikrinti, kad šalyje būtų išgyvendinta negatyvi praktika galimai nusikalstamą veiką tirti žiniasklaidoje bei nuteisti be teismo, taip pat netoleruoti „žmogaus orumą niekinančių jėgos struktūrų veiksmų“ bei kitų žmogaus teisių pažeidimų.

„Tvarkiečiai“ kaltina STT „demonstratyviai piktnaudžiaujant procesinėmis teisėmis“, o prokurorus – nepakankamai kontroliuojant STT ikiteisminius tyrimus.

„Tai tampa ypač matoma artėjant rinkimams“, – rašoma partijos tarybos priimtame dokumente.

STT tiria duomenis, kad „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su „tvarkiečių“ lyderiu Rolandu Paksu, kad šis už kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, jog šie leistų pradėti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. G.Vainauskui šiame tyrime jau pareikšti įtarimai, R. Paksas apklaustas kaip specialusis liudytojas, prokurorai svarsto kreiptis į Europos Parlamentą dėl jo neliečiamybės panaikinimo, kad galėtų pareikšti įtarimus. R. Paksas ir G.Vainauskas bet kokius įtarimus neigia.

Reaguodami į tai, „tvarkiečių“ frakcijos Seime atstovai trečiadienį surengė piketą prie I. Mikelionio namų, tuo metu Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pradėjo tyrimą vertindama, ar piketu nebuvo trukdoma prokuroro veiklai. Už tai Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.