Lietuvoje

2016.03.05 11:13

Vis daugiau žmonių skundžiasi dėl informacijos internete

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.05 11:13

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba skaičiuoja, kad vis daugiau žmonių skundžiasi dėl internete paskleistos informacijos. Didžioji dalis šių skundų, pasak Tarnybos, pasitvirtina.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pastebi, kad skundų dėl informacijos internete daugėja ne tik dėl augančio interneto vartotojų skaičiaus, bet ir dėl to, kad patys žmonės vis dažniau rūpinasi, ką apie juos galima sužinoti internete. Be to, daugėja ir privatumo ar garbės bei orumo pažeidimų socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“. 

Žurnalistų etikos inspektoriaus patarėjo Deivido Velko teigimu, dažniau skundžiamasi dėl pačių straipsnių turinio, o ne komentarų po jais: „[Paviešintas] asmens vardas, pavardė ar kažkokie kiti duomenys buvo pertekliniai – galbūt asmens nuotrauka, gal gyvenamoji vieta ar automobilis. Taip pat daug skambučių sulaukiama dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo arba nepažeidimo, kai asmuo sustabdomas ir fiksuojamas jo atvaizdas.“

D.Velkas taip pat teigia, kad didžioji dalis – maždaug 75 procentai gautų skundų dėl informacijos internete, spaudoje ar televizijoje praėjusiais metais buvo pagrįsti. Nustačius pažeidimus, gali būti skirtas įspėjimas, bauda, reikalavimas pakeisti ar pašalinti informaciją.

Populiariausi

Istorijos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.07 12:46

Užduotis apie Landsbergį ir Brazauską įveikę abiturientai: per istorijos egzaminą reikėjo tiesiog pagalvoti istorikas: nuotolinis mokymas atskleidė brandos stygių; atnaujinta 13.18

14