captcha

Jūsų klausimas priimtas

Keturios iš penkių švietimo profsąjungų nutraukia pedagogų streiką

Nuo penktadienio keturios iš penkių švietimo profsąjungų nutraukia dvi savaites trukusį pedagogų streiką. Toks sprendimas priimtas iš valdžios gavus dalį norimų pinigų ir pasirašius kompromisinį susitarimą.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Keturių profesinių sąjungų sprendimą nutraukti streiką nulėmė pasirašytas susitarimas su švietimo ir mokslo ministre bei premjeru, pagal kurį vyriausybė įsipareigojo dar šiais metais rasti papildomus 8 milijonus eurų pedagogų algoms nuo rugsėjo pirmosios padidinti.

Susitarimą pasirašiusių profsąjungų teigimu, pedagogų algos nuo naujų mokslo metų kils maždaug trimis su puse procento. Streiko pradžioje profsąjungos reikalavo, kad vyriausybė dar šiais metais surastų papildomus 18 milijonų – dešimčia milijonų daugiau nei pažadėta dabar.

Taip pat susitarimą pasirašiusios profsąjungos sako gavusios raštišką premjero ir švietimo ir mokslo ministrės įsipareigojimą daryti sistemines reformas ir nuo sausio pirmosios panaikinti atlyginimų koeficientų žirkles. Be to susitarime įtvirtinta, kad streike dalyvavusiems mokytojams bus sumokėtas atlyginimas ir už dienas, kai jie streikavo.

Susitarimo nepasirašiusi švietimo darbuotojų profsąjunga sako net nebuvusi pakviesta į paskutines derybas, tačiau švietimo ir mokslo ministrė aiškina, kad buvo pakviesti visi. Ar penktoji profsąjunga prisijungs prie keturių, jau nutraukiančių streikus, paaiškės artimiausiu metu.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...