Lietuvoje

2020.12.10 23:09

Pasidalinęs asmenine patirtimi, Džiugelis kreipėsi į vakcinos skeptikus: skiepytis ne tik reikia, bet būtina

LRT.lt2020.12.10 23:09

„Šiam atviram pasakojimui ryžausi norėdamas išsklaidyti abejones ir kuo plačiau paskleisti žinią“, – savo feisbuko paskyroje rašo Seimo narys Justas Džiugelis.

Jungtinė Karalystė jau pradėjo COVID-19 vakcinaciją. Kitos šalys, kaip JAV ir Vokietija, ruošiasi skiepyti savo gyventojus. Gitanas Nausėda nurodė, kad tikimasi, jog didesniąją dalį Lietuvos visuomenės paskiepyti pavyks iki vasaros.

Reaguodamas į tai, J. Džiugelis kreipėsi į vakcinos skeptikus.

„Vis dėlto, bendraudamas su neįgaliaisiais ir ypač su neįgalius vaikus auginančiomis šeimomis, išgirstu abejonių ar iš tikrųjų reikia skiepytis. Mano atsakymas – ne tik reikia, būtina! Tai tvirtinu, remdamasis savo asmenine patirtimi“, – rašo politikas.

Šiam atviram pasakojimui ryžausi norėdamas išsklaidyti abejones ir kuo plačiau paskleisti žinią. Prieš kelias dienas D....

Posted by Justas Džiugelis on Thursday, 10 December 2020

Seimo narys nurodė, kad jam augant, į skiepus šeimoje buvo žiūrima santūriai.

„Privalomuosius atlikdavome, tačiau nei nuo gripo, nei nuo erkinio encefalito ar kitų pavojingų ligų nesiskiepydavome. Taip buvo todėl, kad, man dar būnant kūdikiu, vienas iš privalomų skiepų sutapo su diagnozuotos raumenų atrofijos paūmėjimu. Nuo tada mama vis dvejojo, ar tik ne skiepai man ir pakenkė. Taigi, daugiau nei paskirdavo šeimos gydytojas, vakcinuotis nekildavo nė minčių“, – nurodo jis.

Tačiau šis požiūris pasikeitė, kai J. Džiugelis susirgo sudėtingu plaučių uždegimu.

„Iki 2014-ųjų. Tais metais susirgau ypač sunkiu plaučių uždegimu – keletą mėnesių praleidau intensyviosios terapijos skyriuje, pats negalėdamas kvėpuoti, balansuodamas ties mirties riba. Tuomet tikrai nedaugelis žmonių tikėjo, kad išsikapstysiu. Man buvo įstatytas tracheostominis vamzdelis, be kurio ir dabar negalėčiau kvėpuoti. Keletą mėnesių negalėjau kalbėti. Daugiau nei pusmečio reikėjo, kad atsigaučiau, o kai kurias pasekmes vis dar jaučiu ir dabar“, – rašo J. Džiugelis.

Anot jo, gydytojų verdiktas buvo vienareikšmiškas: visų šių komplikacijų galėjo išvengti, jei būtų paskiepytas nuo gripo.

„To, ką tuomet patyriau, nenorėčiau dar kartą išgyventi ir priešui nelinkėčiau. Todėl nuo šiol, kiekvieną rudenį į kalendorių, kaip būtiną punktą, įsirašau skiepus“, – pabrėžia jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.