Lietuvoje

2016.03.03 22:59

Norint išvykti gyventi ir dirbti į Norvegiją, būtina atlikti namų darbus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.03.03 22:59

Norvegija yra ketvirtoji valstybė pagal joje gyvenančių lietuvių skaičių. Ją lenkia tik Jungtinė Karalystė, Airija ir Kanada. Naujoje knygoje „Kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje“ – pokalbiai su šioje šalyje gyvenančiais lietuviais, bendros tendencijos ir praktiški patarimai.

„Atsakymas į klausimą, kaip dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje, tuo pačiu metu ir paprastas, ir gana sudėtingas. Prieš rašydami knygą tikrai neturėjom didelės patirties ir žinių apie šią šalį. Man teko joje lankytis vieną kartą. Jei dabar reikėtų ten išvykti dirbti ar kurti savo verslą, turėčiau daug daugiau žinių. Ir, manau, kad tie patarimai man nepaprastai praverstų“, – pasakoja vienas iš knygos autorių Zigmantas Jurevičius.

Žurnalistas tvirtina, kad svarbiausias patarimas, išsiruošusiems keltis į Norvegiją – nepatingėti atlikti namų darbų. Planuojant išvykti ilgesniam laikui ar net persikelti gyventi visam laikui, reikia pasidomėti, kur važiuojate, kokį darbą dirbsite, pasirūpinti teisiniais dokumentais, juos išsiversti ir, žinoma, išmokti bent kalbos pagrindus.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ ištraukoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.