Lietuvoje

2020.12.10 17:22

Sinoptikė apie ateinančios savaitės orus: sniego sulauks visa Lietuva

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.12.10 17:22

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė turi džiuginančių žinių išsiilgusiems žiemos. „Sniego sulauks visos šalies gyventojai. Nemaža tikimybė, kad jis išsilaikys ir iki pat švenčių“, – LRT RADIJUI sako I. Marcinonienė.

Šiltėjančių žiemų ciklas

Sinoptikė ateinančią savaitę žada iškrisiantį sniegą. Iš pradžių jo sulauks šiauriniai ir rytiniai rajonai, o vėliau ir visa Lietuva. Vartydama hidrometeorologijos tarnybos archyvus, I. Marcinonienė pastebi, kad iš paskutinių 19 metų buvo keturios žiemos, „kurios buvo tikrai žiemiškos, nestokojančios sniego“.


„2010-aisiais metais buvo rekordinis vidutinis sniego storis, kuris siekė net 50-60 centimetrų. Tačiau buvo ir labai šiltų žiemų. Štai 2011 metų gruodis buvo rekordiškai šiltas ir net su perkūnijomis“, – trumpai meteorologinius archyvus apžvelgia sinoptikė.

Sinoptikė turi džiuginančių žinių išsiilgusiems žiemos: sniego sulaukti turėtume jau ketvirtadienį

Šis gruodis taip pat bus šiltesnis, neabejoja I. Marcinonienė. „Panašu, kad ta šiltesnio oro tendencija nuo rudens ir toliau tęsis. Net septynios žiemos iš eilės buvo šiltesnės, nei kad joms priklausytų, – šiltėjimo procesus sako pastebinti pašnekovė. – Gruodis taip pat įeina į tą eilutę.“

Būsime „aukso viduriuke“

Pasak sinoptikės, žvelgiant į artimiausios savaitės orų žemėlapį, galima matyti, kad Rusijos gilumoje dienomis oro temperatūra svyruoja apie 10 laipsnių žemiau nulio, o Pietų Europoje oro temperatūra laikosi apie 10 laipsnių aukščiau nulio.

„Šalčio liežuviukas nuo Sibiro vos paliečia Lietuvos šiaurrytinę dalį. Taigi, esame tokiame aukso viduriuke, kur nei labai šilta, nei didelio šalčio yra. Tame viduriuke turėtume dar pabūti“, – prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė.

Artimiausią naktį per Lietuvą keliaus debesų srautas, kuris atneš vienur sniego, o kitur šlapdribos. „Lietaus neturėtų būti, – sako sinoptikė. – Oro temperatūra svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio. Tik prie jūros oro temperatūra gali išsilaikyti teigiama. Pūs rytų ir pietryčių vėjai.“

Įspėja dėl lijundros ir plikledžio

Penktadienio rytą gali susidaryti lijundra, įspėja I. Marcinonienė. „Lijundra gali susidaryti dėl to, kad į šalį įlįs šiltesnis oras. Rytiniuose rajonuose dar išliks šlapdribos, o šiaurės rytiniuose rajonuose ir sniego tikimybė. Tačiau dieną oro temperatūra jau perkops 0 laipsnių ribą. Visoje šalyje oro temperatūra svyruos nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos“, – prognozuoja sinoptikė.

Šeštadienio naktį, anot pašnekovės, Lietuvą užgriebs jau minėtas šalčio liežuvis. „Naktį oro temperatūra kris ir svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, – tikina ji. – Pūs pietryčių vėjai, 8-10 m/s., ir jie bus žvarboki. Pajūryje gali pasnyguriuoti arba iškristi šlapdriba.“

Šeštadienio dieną oro temperatūra visoje šalyje svyruos apie 0. Bus nuo 3 laipsnių žemiau nulio iki 2 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį oro temperatūra vėl kris nuo 0 iki 4 laipsnių šalčio. Tik prie jūros bus kiek šilčiau, prognozuoja sinoptikė.

Sekmadienio diena mažai kuo skirsis nuo šeštadienio. „Oro temperatūra ir vėl sukiosis aplink nulį. Bus nuo 3 laipsnių žemiau nulio iki 2 laipsnių šilumos. Turėtume būti atidūs, mat tokie orai bus labai palankūs lijundrai bei plikledžiui formuotis. Būkime budrūs ir žiūrėkime po kojomis“, – įspėja I. Marcinonienė.

Sniego sulauks visi šalies gyventojai

Pirmadienį gerą sniego porciją turėtų gauti aukštaičiai. „Ir gan nemažai, – patikslina sinoptikė. – Oro temperatūra išsilaikys panaši, kaip ir savaitgalį. Naktį bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, o dieną oro temperatūra ir vėl sukiosis apie 0 – bus nuo kelių laipsnių šalčio iki kelių laipsnių šilumos.“

Antradienį sniego sulaukti daugiau ar mažiau turėtų visa Lietuva, tikina sinoptikė. Daugiau kritulių sulauks vakariniai šalies rajonai.

Trečiadienį taip pat turėtume sulaukti sniego. „Tačiau oras jau bus šiltesnis, todėl daugiau sulauksime ne sniego, o šlapdribos“, – prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė.

Kitos savaitės antrai pusei sinoptikė Izolda Marcinonienė prognozuoja žvarbesnius vėjus. Anot jos, galima tikėtis, kad šiokia tokia sniego danga išsilaikys.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Sinoptikė turi džiuginančių žinių išsiilgusiems žiemos: sniego sulaukti turėtume jau ketvirtadienį

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00