Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.03 21:11

Aukščiausiasis Teismas atmetė S. Rachinšteino skundą

BNS 2016.03.03 21:11

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atmetė Vietname neseniai sulaikyto verslininko Sergejaus Rachinšteino skundą dėl pustrečių metų laisvės atėmimo bausmės už sukčiavimą.

„Valstybei pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimu buvo padarytas didelis finansinis nuostolis“, – paskelbė teismas.

S. Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį galėjo legalizuoti ir pasisavinti milijonines lėšas.

Septynių teisėjų kolegija patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

S. Rachinšteinas per fiktyvių įmonių tinklą galėjo legalizuoti netoli 3 mln. eurų, pasisavinti per 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčių. Nusikaltimai įvykdyti 2000–2004 metais.

2011 metų gruodį apylinkės teismas jį ir kitus kaltinamuosius išteisino, tačiau apygardos teismas nuosprendį pakeitė.

Keliems su verslininku teistiems asmenims, kurie atliko antraeilį vaidmenį nusikaltimuose ir buvo tik S. Rachišteino valios vykdytojai, Aukščiausiasis Teismas laisvės atėmimo bausmių vykdymą atidėjo keliems metams. Teismas pažymėjo, kad byla truko nepateisinimai ilgai – dešimt metų ir į tai atsižvelgiama atidedant bausmes. Be to, teismas paskelbė, kad prokuratūra taip pat dirbo nekokybiškai.

Teisėjas Aurelijus Gutauskas pripažino, kad kasacinės instancijos teismas išnagrinėjo sudėtingą bylą.

Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad S. Rachinšteiną ir kitus asmenis kaltu pripažinęs Vilniaus apygardos teismas išanalizavo kiekvieną bylos epizodą, rašytinius įrodymus.

„Prokuroras tik patikslino kaltinimą, jie turėjo laiko susipažinti, tai nesuvaržė jų teisės į gynybą“, – sakė A. Gutauskas.

Lietuvos prašymu S. Rachinšteinas sausio mėnesį buvo sulaikytas Vietname, Hošimino mieste.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi