Lietuvoje

2016.03.03 13:50

V. Uspaskichas sulaukė Europos Parlamento liberalų lyderio paramos

BNS2016.03.03 13:50

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas sulaukė Europos Parlamento liberalų frakcijos lyderio Guy Verhofstadto paramos – buvęs Belgijos premjeras viešai apkaltino Lietuvos prezidentę ir opozicijos lyderį netiksliai kalbant apie bylos baigtį.

Anot G. Verhofstadto, politikai netiksliai interpretavo Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo jo vadovaujamos frakcijos narys V. Uspaskichas pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, bet išteisintas dėl sukčiavimo.

„Buvo pranešta, kad Respublikos Prezidentė pasakė: „apsimoka vogti ir sukčiauti“. Vis dėlto turi būti aišku, kad V. Uspaskichas niekada nebuvo kaltinamas ką nors pavogęs ir buvo visiškai išteisintas dėl visų kaltinimų sukčiavimu. Be to, pirmosios instancijos teismas niekada neprašė Europos Parlamento panaikinti jo neliečiamybę dėl kaltinimų sukčiavimu, dėl kurių jis vėliau stojo prieš teismą“, – teigiama G. Verhofstadto pareiškime.

G. Verhofstadtui taip pat užkliuvo Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus pastabos, kad tai buvusi „korupcijos“ byla, nors įtarimai korupcija niekada nebuvo pareikšti.

Belgų politiko teigimu, šios ir kitos aplinkybės leidžia kalbėti apie politinių oponentų persekiojimą.

„Deja, tokie pareiškimai gali būti laikomi bandymu netiksliai interpretuoti teismo proceso baigtį. Kaltinimų pakeitimas tarp parlamento rinkimų pirmojo ir antrojo rato 2012 metais, buvusio prezidento A. Brazausko pareiškimai, patvirtinantys įtakingų žmonių instrukcijas išvaryti V. Uspaskichą iš Lietuvos ir „WikiLeaks“ atskleisti duomenys liudija apie politinę manipuliaciją ir politinių oponentų persekiojimus“, – nurodo G. Verhofstadtas.

„Atsižvelgdamas į tokius pareiškimus, noriu paraginti susilaikyti nuo komentarų apie V. Uspaskicho teismą, gerbti teisėjų nepriklausomumą ir nešališkumą. Lietuva yra tvirtai įsitvirtinusi Europoje, o tai reiškia pagarbą Europos žmogaus teisių konvencijai ir Tarptautinei politinių ir pilietinių teisių konvencijai“, – teigė G. Verhofstadtas.

G. Verhofstadtas vadovauja Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai. Šioje frakcijoje dirba Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai.

Lietuvos liberalai atsiriboja nuo EP frakcijos lyderio paramos V. Uspaskichui

Lietuvos liberalų sąjūdis atsiriboja nuo Europos Parlamento liberalų frakcijos lyderio Guy Verhofstadto pareiškimo dėl paramos V.Uspaskichui ir sako, jog tai esanti jo asmeninė, o ne frakcijos pozicija.

„G. Verhofstadto pozicija nebuvo derinta su EP frakcija, tai jo asmeninė pozicija. Tai yra žmogaus, kuris nemažai metų pažįsta V. Uspaskichą, asmeninis emocinis pareiškimas, bet mes tikrai  tam pareiškimui nepritariame, juolab, kad tai neatspindi mūsų visos Europos liberalų demokratų pozicijos“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas sulaukė paramos iš buvusio Belgijos premjero, Europos Parlamento liberalų frakcijos lyderio G. Verhofstadto, kuris viešai apkaltino Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę ir opozicijos lyderį konservatorių Andrių Kubilių netiksliai kalbant apie bylos baigtį.

E. Masiulis pažymi, kad Darbo partija priklauso Europos liberalų demokratų aljansui, o diskusija dėl Darbo partijos bylos tarp Europos liberalų yra kilusi ne kartą. „Mes, Liberalų sąjūdis, visada atstovaujame tai pozicijai, kad jokių persekiojimų tautiniu pagrindu, jokių specialių politinių užsakymų Lietuvos teisėsauga nevykdo, kad problema yra ne Lietuvos teisėsauga, o V. Uuspaskichas šioje istorijoje“, – sakė Liberalų sąjūdžio vadovas.

G. Verhofstadtas vadovauja Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai. Šioje frakcijoje dirba Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai.