Lietuvoje

2016.03.03 15:28

Prezidentė paragino premjerą apsispręsti dėl K. Trečioko

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad viešai paskelbti pokalbių įrašai pasėjo dar didesnes abejones dėl aplinkos ministro Kęstučio Trečioko veiklos ir paragino premjerą principingai apsispręsti dėl ministro galimybių eiti pareigas. Reaguodamas į tai, A. Butkevičius paprašė K. Trečioko pasiaiškinti raštu.

Prezidentės atstovės spaudai teigimu, darbo susitikime su ministru pirmininku ketvirtadienį prezidentė dar kartą pakartojo, kad už ministrų veiklos skaidrumą atsako tiesiogiai premjeras.

„Viešai paskelbti pokalbių įrašai dėl vadinamajam Vijūnėlės dvarui Druskininkuose palankaus sprendimo derinimo pasėjo dar didesnes abejones dėl aplinkos ministro veiklos. Premjeras turi principingai įvertinti situaciją ir aplinkos ministro vaidmenį galimai neskaidriuose procesuose ir spręsti dėl jo galimybės toliau eiti pareigas“, – BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Aplinkos ministrą „tvarkietį“ K. Trečioką trauktis iš pareigų ragina ir opozicija, tačiau tiek jis, tiek ministras pirmininkas kol kas teigia tam nematantys pagrindo.

Pokalbių išklotinės rodo, kad Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas pernai rudenį ragino vyriausybę greičiau priimti nutarimą dėl kurortinių zonų, sakydamas, kad šis dokumentas padėtų savivaldybei teisminiame procese.

Į tai K. Trečiokas atsakė pažadu „tuoj duoti komandą“.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija aplinkos ministrui K. Trečiokui parengė interpeliaciją ir pradeda rinkti parašus. Teisėsauga antradienį nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo.

Įvertinti surinktą medžiagą prokurorai pasiūlė vyriausios tarnybinės etikos komisijai bei Seimo Antikorupcijos komisijai. Nutarimu pernai rugsėjį panaikintas kurortinių zonų reglamentavimas. Opozicija trečiadienį ragino aplinkos ministrą atsistatydinti, tačiau ministras atmetė tokią galimybę. K. Trečiokas teigė nepadaręs nieko, kad vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų panaikinimo būtų priimtas, tik pateikė jį vyriausybei.

Aplinkos ministras sako turintis premjero paramą, atsistatydinti neketina

K. Trečiokas sako turintis premjero Algirdo Butkevičiaus paramą po to, kai prezidentė D. Grybauskaitė paragino ministrą pirmininką principingai apsispręsti dėl ministro galimybių eiti pareigas.

Su premjeru aplinkos ministras sakė kalbėjęs po ministro pirmininko susitikimo su šalies vadove.

„Pasikalbėjome telefonu ir premjeras labai gerai žino situaciją ir mano nusistatymą. Jis mane palaiko“, – BNS sakė K. Trečiokas.

„Toks yra prezidentės darbas – reikšti abejones ir kelti aukštus reikalavimus, o mano darbas yra savo pareigas atlikti sąžiningai ir, kol nepadariau klaidos, (...) aš nematau pagrindo priimti tokį sprendimą (atsistatydinti)“, – pridūrė ministras.

A. Butkevičius paprašė K. Trečioko pasiaiškinti raštu

Premjeras Algirdas Butkevičius neragina aplinkos ministro Kęstučio Trečioko atsistatydinti, tačiau paprašė jo raštu paaiškinti, ar buvo pokalbių apie Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkuose.

„Turiu labai atsakingai pasakyti, kad teisėsaugos institucijos, kurios išsamiai, nuodugniai, atsakingai atliko tyrimą, savo išvadose parašė aiškiai, kad nieko bendro 343 nutarimas neturėjo (su Vijūnėlės dvaru. – ELTA). Šiandien ryte paprašiau aplinkos ministro, kad jis man raštu parašytų, ar nebuvo dar kažkokių pokalbių atskirai su ponu Malinausku dėl Vijūnėlės dvaro įteisinimo, statybų ar kitų dalykų“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras teigė skaitęs paviešintas telefoninių pokalbių išklotines.

„Mane ponas Trečiokas informavo, kad su Malinausku tokio pokalbio apie Vijūnėlės dvarą nebuvo. Už tai aš noriu, kad būtų vadovautasi ne tik žodiniu pokalbiu, bet ir raštu pateikta informacija. Jis man žodžiu paaiškino, kad kalbėjosi kitais klausimais, kurie yra svarbūs visiems kurortiniams miestams“, – sakė A. Butkevičius.