Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.02 16:36

STT vadovas: K. Trečiokas buvo užėjęs pakalbėti apie korupcijos prevenciją

15min.lt 2016.03.02 16:36

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Saulius Urbanavičius atsikerta į aplinkos ministro, buvusio specialiojo liudytojo Vijūnėlės byloje Kęstučio Trečioko laidomas užuominas apie konsultavimąsi su STT direktoriumi. S. Urbanavičius pripažįsta susitikęs su K. Trečioku, tačiau kategoriškai neigia su juo kalbėjęs apie kokius nors ikiteisminius tyrimus.

K. Trečiokas trečiadienį pareiškė, esą STT vadovas „buvo užėjęs porą kartų“ ir jį konsultavo dėl kalbėjimo. Būtent kalbėjimas dabar ir klampina K. Trečioką – tiksliau, į viešumą patekusios Vijūnėlės byloje STT darytų pokalbių įrašų išklotinės.

„Aš apie tokio tipo pokalbius konsultavausi su STT vadovu pačiu. Mes kaimynuose gyvenam, buvo užėjęs porą kartų, arbatą gėrėme ir kalbėjomės apie tokius dalykus. Man buvo aiškiai pasakyta, patarta, kad pokalbis yra pokalbis. Kalbėti – ministro darbas“, – sakė K. Trečiokas.

S. Urbanavičius atkerta niekada neviešėjęs nei aplinkos ministro namuose, nei jo kabinete. Pokalbio esą būta vieno – STT direktoriaus kabinete, pernai, gerokai prieš K. Trečiokui tampant specialiuoju liudytoju.

„Nežinau, kodėl jis sako, kad aš pas jį buvau. Taip, jis buvo atėjęs, bet mes apie konkrečias bylas ir, be abejo, apie šitą situaciją [Vijūnėlės bylą] nekalbėjome. (...) Aš pas jį nebuvau. Jisai pas mane buvo užėjęs vieną kartą. Gal ir arbatą gėrėm“, – 15min teigė S . Urbanavičius.

STT vadovas taip pat užtikrino neviešejęs nei aplinkos ministro, nei jo pavaldinių kabinetuose.

Netrukus po S. Urbanavičiaus pozicijos paskelbimo, į 15min kreipėsi aplinkos ministro atstovai. Anot jų, ministras kaip tik ir norėjo pasakyti, kad tai jis ėjo pas S. Urbanavičių, o ne atvirkščiai.

Prisimindamas pokalbį su K. Trečioku, STT vadovas glaustai nupasakojo ir jo esmę. „Buvo abstarktus pokalbis apie tam tikras korupcijos prevencijos priemones“, – sakė S. Urbanavičius.

Pasak jo, ministras netiksliai išsireiškė apie „gyvenimą kaimynuose“. STT vadovas patikino, jog ministras veikiausiai turėjo omenyje tai, kad Aplinkos ministerija ir STT yra toje pačioje gatvėje, labai arti viena kitos.

Komentuodamas K.Trečioko pasisakymus apie menamą konsultaciją kalbėjimo tema, STT vadovas teigė, jog galbūt ministras prašė tam tikrų patarimų. „Gal ir buvo klausimas, kaip elgtis“, – svarstė S.Urbanavičius.

Pasak jo, jei kokių patarimų ministrui ir buvo – tai niekaip nesusijusių nei su Vijūnėlės istorija, nei su kitomis STT bylomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi