Lietuvoje

2016.03.02 14:57

„Tvarkiečiai“ rengia piketą prie prokuroro I. Mikeliono namų

BNS2016.03.02 14:57

Valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai trečiadienį rengia piketą prie Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Irmanto Mikelionio namų Vilniaus rajone, partijai ir jos nariams pastaruoju metu atsidūrus teisėsaugos akiratyje.

Pats piketas vyks be partijos lyderio – europarlamentaras Rolandas Paksas jame nedalyvaus.

Prokuroras I.Mikelionis antradienį paskelbė, kad Generalinė prokuratūra ketina kreiptis į Europos Parlamentą dėl teisinės neliečiamybės R.Paksui panaikinimo, nes europarlamentaras įtariamas susitaręs dėl kyšio su „Lietuvos ryto“ vadovu Gedvydu Vainausku.

„Neprivalau sakyti, kodėl nedalyvausiu“, – BNS sakė R. Paksas.

Jis sakė, kad šiuo piketu partija nesiekia daryti spaudimo prokurorui, o vykdo „pilietinę, visuomeninę“ akciją.

„Mes esame suinteresuoti vienu paprastu dalyku, kad kiekvienas žmogus atsakytų už savo veiksmus. (...) Užtenka slėptis po kolektyvine atsakomybe“, – kalbėjo europarlamentaras.

„Tvarkos ir teisingumo“ pranešime spaudai nurodoma, kad piketas vyks „dėl neatsakingų pareiškimų, teisėsaugos institucijų diskreditavimo bei jų įtraukimo į politinius procesus“.

Keli „tvarkiečiai“ ir pati partija kaip juridinis asmuo yra įtariami teisėsaugos nuo 2014 metų atliekamame tyrime dėl prekybos poveikiu, kuriame, be kita ko, figūruoja projektas „Pirk dramblį“.

Apie ketinimus naikinti R. Pakso neliečiamybę paskelbta vykdant kitą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kuriame įtarimai pareikšti G. Vainauskui ir buvusiam premjero visuomeniniam konsultantui Antanui Zabuliui. „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis R. Paksas šiame tyrime apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.