Lietuvoje

2016.03.02 17:50

Ragina pirkti pigesnius vaistus

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.02 17:50

Sveikatos apsaugos sistemos atstovai ragina pacientus pirkti pigesnius vaistus. Jų teigimu, pigesnis vaistas nereiškia prastesnės jo kokybės ar didesnės vartojimo rizikos. 

Sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilovas teigė, kad pacientų pasirinkimas pirkti pigesnius vaistus būtų naudingas ir pačiai sveikatos apsaugos sistemai, nes tokiu būdu ilgainiui mažėtų ir brangesnių vaistų kaina. 

„Apie vaisto pasirinkimo galimybę pacientą turi informuoti gydytojas ir vaistininkas, o vaistininkas netgi privalo parodyti vaistinės monitoriaus ekrane visus turimus vaistus su ta pačia veikliąją medžiaga. Todėl raginame pacientus vaistus rinktis išmintingai – pasitarus su gydytoju, vaistininku pirkti tuos, kurių priemoka mažesnė ir taip taupyti savo pinigus. Jei vaistų savybės vienodos ir skiriasi tik kaina bei pakuotė, kam mokėti už kitokios spalvos dėžutę?“, ­­– retoriškai klausia laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas Gintaras Kacevičius.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje daugiau nei milijonas pacientų vartoja kompensuojamuosius vaistus. Jų kompensavimui pernai buvo išleista apie 77 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.