Lietuvoje

2017.03.13 09:55

Premjeras: vietos bendruomenės – didelė pilietinė jėga

LRT.lt2017.03.13 09:55

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitiko su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos nariais, rašoma pranešime spaudai. Ši sąjunga vienija per tūkstantį vietos bendruomenių, veikiančių visoje šalies teritorijoje. 

Susitikimo metu premjeras su bendruomenių atstovais aptarė pasiūlymus ir idėjas, kaip plėtoti vietos iniciatyvas tiek kaimiškose vietovėse, tiek ir didžiuosiuose mietuose.

„Lietuvoje veikiančios bendruomenės – tai didelė pilietinė jėga, padedanti įgyvendinti ekonominius, socialinius bei kultūrinius projektus. Simboliška, jog 2016-ieji paskelbti Vietos bendruomenių metais“, – sakė vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas pastebėjo, jog kaimuose ar miesteliuose, kuriuose žmonės yra visuomeniški ir organizuoti, esama daugiau tvarkos ir optimizmo, ten gyvenimas šviesesnis ir įdomesnis.

„Džiaugiuosi jūsų pasiekimais, tačiau tikiu, kad bendruomenės gali būti dar aktyvesnės ir įtakingesnės visuomenėje. Turiu galvoje kovą su alkoholio vartojimu, socialiai pažeidžiamų šeimų priežiūrą. Tam skiriame lėšas, kurios ne tik sustiprina pačias organizacijas, bet ir padeda efektyviau įgyvendinti jūsų sumanymus dėl vietos žmonių gerovės“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas bendruomenių atstovus kvietė ir toliau kartu spręsti vietos žmonių problemas.

„Per Lietuvą nuskambėjusios tragedijos – tai skaudūs įspėjimai, kad reikia matyti ne tik savo kiemą. Spręsdami socialines ir ypač vaikų teisių problemas turime suvienyti vietos bendruomenių tarybų, veiklos grupių, vaiko gerovės komisijų ir bendruomenių narių pastangas“, – kalbėjo ministras pirmininkas.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.