Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.02 12:39

Kodėl Vilniaus rajono merės alga kone trečdaliu didesnė nei sostinės mero?

2182 eurai per mėnesį neatskaičius mokesčių – tokia yra Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus alga. 3075 – tiek „ant popieriaus“ uždirba Vilniaus rajono merė Marija Rekst. Net vidutinė Vilniaus rajono vicemerų alga yra 219 eurų didesnė nei sostinės mero. Kodėl?

Vilniaus rajono savivaldybės vadovų algos smarkiai šoktelėjo pernai. Merės alga padidėjo daugiau nei trečdaliu nuo 1960 iki 3075 eurų. Panašiais mastais kilo ir vidutinė vicemerų alga – nuo 1570 iki 2401 eurų.

Pakilo tik vadovų algos

Labiausiai didėjo vidutinis mero patarėjų atlygis, kuris 2014 m. siekė 573 eurus, o 2015 m. išaugo iki 1442 eurų. Tuo tarpu karjeros tarnautojų atlyginimai augo nežymiai, o kai kurių pareigybių vidutinis darbo užmokestis net mažėjo. Pavyzdžiui, vidutinė poskyrio vadovo alga nuo 1097 sumažėjo iki 1079 eurų.

Merų ir vicemerų algų kilimą galima paaiškinti pernai Seimo priimtomis įstatymų pataisomis. Merus pradėjus rinkti tiesiogiai parlamentarai nutarė peržiūrėti jų darbo užmokestį ir priartinti jį prie Seimo nario algos. Taip pat merų atlyginimai priklauso nuo jų vadovaujamos savivaldybės dydžio.

15min kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę prašydama paaiškinti, kodėl taip smarkiai kito ne tik merės ar vicemerų atlyginimai, bet ir jiems dirbančio politinio pasitikėjimo personalo.

Alga ir priedai

Savivaldybės atstovė Janina Purpurovič nurodė, kad merės ir vicemerų algos augo įsigaliojus Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymui ir padidėjus Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų skaičiui.

„Rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimus dėl mero ir mero pavaduotojų darbo užmokesčio nustatymo. Šiems politikams mokamas priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus pagal galiojančius teisės aktus. Jokių papildomų priedų ar priemokų meras ar jo pavaduotojai negauna“, – nurodė ji.

Pasak jos, savivaldybėje pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų darbo užmokesčiai kito nežymiai, nes Vyriausybė jau daug metų nekeičia biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų maksimalių koeficientų.

„Vilniaus rajono savivaldybė gerai tvarkosi su finansais, nuosekliai vykdo finansų taupymo ir pajamų didinimo programą, racionaliai skirsto biudžetą asignavimo valdytojams, neturi pradelstų kreditinių įsiskolinimų, sklandžiai vykdo investicinius projektus ir įsisavina paramą.

Darbo užmokestis šiemet didėja ir dėl minimalios mėnesinės algos augimo (daugiau kaip 1 mln. eurų). Dėl mokinio krepšelio augimo darbo užmokestis didesnis apie 500 tūkst. eurų“, – sakė ji.

Algą galėtų nustatyti miestiečiai

R. Šimašius šiuo metu uždirba 2182 eurus prieš mokesčius. Jokių papildomų priedų sostinės meras negauna. Jo alga šiuo metu mažesnė nei buvo dirbant Seimo nariu ar ministru. Taip pat jo alga dvigubai mažesnė nei, pavyzdžiui, Estijos sostinės Talino mero.

Remigijus Šimašius. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Man visiškai užtenka esamo atlyginimo, todėl papildomo uždarbio neieškau. Manau, kad Lietuvoje merų algos tikrai adekvačios, neturiu kuo skųstis.

Mane į merus išrinko vilniečiai. Todėl, atvirai kalbant, visai neprieštaraučiau, kad patys gyventojai ir nustatytų mero atlyginimą, o ne Seimas, kaip yra dabar“, – 15min sakė Vilniaus meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi