Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.02 10:54

Partijai „Neapmokęstinamų pajamų didinimas“ nepavyko įsisteigti

ELTA 2016.03.02 10:54

Partijai „Neapmokęstinamų pajamų didinimas“ (NPD), kurios moderatoriumi yra parlamentaras Naglis Puteikis, nepavyko įsisteigti. Teisingumo ministerija atsisakė patvirtinti jos pateiktų duomenų tikrumą, įstatų ir kitų dokumentų atitikimą įstatymų reikalavimams.

Teisingumo ministerija patikrinusi 2385 partijos steigiamajame suvažiavime dalyvavusių asmenų duomenis išsiaiškino, kad nesutampa dalies asmenų vardai ir pavardės, neatitinka jų asmens kodai, dalis asmenų priklauso kitoms politinėms partijoms.

Steigėjų sąraše buvo nustatyti tik 1888 teisingi įrašai, o pagal Politinių partijų įstatymo reikalavimus mažiausiai 2000 asmenų gali įsteigti politinę partiją, pažymime ministerijos pranešime spaudai.

Ministerija taip pat pažymi, kad pateiktuose dokumentuose yra neaiškus ir netikslus partijos valdymo organų formavimas, nenurodyti, kaip to reikalauja įstatymas, partijos tikslai bei tarpusavyje nesuderinti įstatų nuostatai.

Teisingumo ministerija kreipėsi į mokslininkus su prašymu pateikti savo nuomonę, ar viešasis juridinis asmuo savo pavadinime vartodamas žodžių junginį „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ neklaidina visuomenės dėl savo veiklos tikslų ir jam teisės aktais suteikiamų teisių.

Su kompetentingų specialistų gauta išvada dėl steigiamos partijos pavadinimo steigėjai bus supažindinti gavus šią išvadą.

Visus šiuos trūkumus steigiama partija galės pašalinti tik surengusi naują steigiamąjį suvažiavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi