Lietuvoje

2020.12.08 15:08

Per karantiną nesnaudė brakonieriai: rekordinė bausmė – per 20 tūkstančių eurų už devynias žuvis

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.12.08 15:08

Aplinkosaugininkai akcijos „Lašiša 2020“ metu sučiupo dešimtis brakonierių. Iš viso šiemet nusikaltę meškeriotojai, kurių šiemet sučiupta daugiau nei pernai, gamtai pridarė žalos už tūkstančius eurų. Pastebima, kad šiemet pažeidėjų nustatyta daugiau, manoma, kad tai lėmė karantinas. Patikras vykdę aplinkosaugininkai aptiko ir nemažai draudžiamos naudoti įrangos, kurios savininkų susekti nepavyko.

Žala gamtai – 41 tūkst. eurų

Šį rudenį aplinkosaugininkai, kaip įprasta, vykdė akciją „Lašiša 2020“. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba surengė 137 reidus, kurių metu išaiškinta apie 140 pažeidimų, iš jų – apie 40 šiurkščių pažeidimų, kurių metu buvo naudojami draudžiami nemėgėjiškos žūklės įrankiai arba buvo žvejojama ne tam skirtose vietose.

Pažeidėjams teks ne tik sumokėti paskirtas baudas, bet dar ir atlyginti padarytą žalą gamtai.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas teigė, kad per akcijos laiką visų pažeidėjų padaryta žala siekia 41 tūkst. eurų.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams įkliuvo ir šios akcijos pažeidėjai rekordininkai – du žmonės tinklais žuvis traukė viename upelyje, esančiame Veiviržo ichtiologiniame draustinyje. Pažeidėjai pagavo 9 šlakius. Padaryta žala gamtai, kurią teks atlyginti, siekia 26 tūkst. eurų.

Tiesa, pačios baudos nėra ypač didelės – bauda už brakonieriavimą siekia nuo 120 iki 300 eurų.

„Viskas priklauso nuo pagautų žuvų, kurios yra įkainotos daug. Vien už šlakį yra 970 eurų, o jeigu jis pagautas ichtiologiniame draustinyje – suma trigubėja“, – dėstė pašnekovas.

Įtakos turėjo karantinas

Šiemet pažeidėjų nustatyta daugiau nei pernai. Neatmetama, kad tam įtakos turėjo karantinas.

„Tiek pavasarinis karantinas, tiek dabartinis rodo tai, kad žmonės nesėdi namuose, o bando praleisti laiką gamtoje. Mūsų pagrindinis darbas buvo pavasarį per karantiną ir akcija „Lašiša 2020“, kai sutemus išeina įvairaus amžiaus ir socialinių sluoksnių žmonės, kurie užsiima neteisėta veika ir mes bandome juos pagauti“, – aiškino V. Marozas.

Pastebima, kad gamtoje laiką aktyviau leido ne tik nusikalsti linkę asmenys, bet ir pilietiški gyventojai, kurie pranešdavo apie pastebėtus nusikaltimus.

Klaipėdos krašte brakonieriai yra pamėgę Minijos, Veiviržo, Šventosios upes bei Nemuno deltos regioninį parką.

Kai kurių pažeidėjų nustatyti nepavyko

Visus metus vykstančių patikrų metu gamtosaugininkai yra aptikę ir nemažai draudžiamų žvejybos įrankių, kurių šeimininkų nustatyti nepavyko. Antradienį šie radiniai buvo išvežti sunaikinti.

„Po visų akcijų, metų gale norime išsivalyti visus sandėlius, garažus, pasiruošti kitiems metams, kad galėtume ir toliau kaupti, ieškoti žmonių, kurie pastato tuos įrenginius vandens telkiniuose“, – dėstė V. Marozas.

Populiariausias iš žvejyboje draudžiamų naudoti įrankių – statomas tinklas. Pastebima, kad tinklai ir yra draudžiami, tačiau įsigyti jų nėra neįmanoma misija – jų galima aptikti turgavietėse, parsiųsti iš užsienio, o kai kurie pažeidėjai juos pasisiuva ir patys.

Brakonieriai taip pat naudoja ir tinklinius samčius, įvairias gaudykles ir pan.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt