Lietuvoje

2020.12.07 21:29

Palanga nuotolinį mokymą visiems moksleiviams jau įvedė: dirbanti dviejų pradinukų motina neįsivaizduoja, kaip viską suspės

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.07 21:29

Laikinoji Vyriausybė pakeitė ir mokymo sąlygas – pradinių klasių mokiniai anksčiau nei įprasta, nuo kitos savaitės, pradeda žiemos atostogas. Vyresniųjų klasių mokiniai trečiadienį visiškai pereina prie nuotolinio ugdymo. Į darželius rekomenduojama atžalų neleisti, jei yra galimybė – juos prižiūrėti namuose. O Palangos valdžia nuotolinį mokymą visiems moksleiviams įvedė nuo šios dienos.

Palangiškė Ilona jau ruošiasi savo atžalų mokslams nuotoliniu būdu. Ant peties užsimetusi kuprinę, į progimnaziją ji vietoj dviejų savo atžalų atvyko susirinkti pirmokės ir ketvirtoko vadovėlių. Pradinukų mama tikina – suderinti savo darbus ir pagalbą vaikams bus labai sudėtinga.

Žinios. Griežtesnės karantino sąlygos: negalimi artimi susitikimai daugiau nei dviems namų ūkiams

„Ketvirtokas mano gal jau turėjo praktikos pavasarį, jau su juo mažiau sunku bus, bet su mažąja tai tikrai, manau, ir prisijungti, ir laiką reikia pasakyti, o reikia ir į darbus... Bus labai labai sunku, manau“, – sako pradinukų mama.

Palanga, nelaukdama Vyriausybės sprendimo, jau nuo gruodžio 7 dienos įvedė nuotolinį mokymą visiems.

„Per 4 dienas praėjusią savaitę užfiksavome, kad keturi pedagogai ir trys vaikai turi diagnozuotą COVID-19. Jeigu mes dar kažko lauksime, tai nebebus pedagogų netgi, matyt, ir nuotoliniu būdu, jeigu žmogus serga ir turi temperatūros, jis negalės pamokų vesti nuotoliniu būdu“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Palangoje koronavirusas diagnozuotas devyniems mokytojams, dviem savaitėms buvo uždarytas ir vienas darželis. Pasak mero, jei užsikrėtimų daugės, darželinukai irgi turės likti namuose. Ugdymo įstaigas šįkart darbas nuotoliu jau gąsdina mažiau. Mokyklų vadovai sako, kad svarbiausia – sveikata.

„Mes laukėme tiesiog šitos dienos, nes iš tikrųjų rūpestis, turbūt pagrindinis prioritetas ir yra vaikų, pedagogų ir šeimų, kurių vaikai lanko šią mokyklą, sveikata“, – teigia Palangos V. Jurgučio progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė.

Vyriausybė, pirmadienį sugriežtinusi karantino sąlygas, vyresniųjų klasių mokiniams jau nuo trečiadienio įveda nuotolinį mokymą, tuo tarpu pradinės klasės ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos lieka dirbti, bet tėvams rekomenduojama palikti darželinukus namie, jei yra galimybė juos prižiūrėti. Pradinukams nuo kito pirmadienio iki sausio 3-osios skelbiamos žiemos atostogos.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5