Lietuvoje

2016.03.01 17:00

Premjeras atleido A. Zabulį iš visuomeninio konsultanto pareigų

ELTA2016.03.01 17:00

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį atleido Antaną Zabulį iš savo visuomeninio konsultanto pareigų po to, kai teisėsauga pareiškė jam įtarimus prekyba poveikiu.

„Premjeras ryte pasirašė dokumentus dėl A. Zabulio atleidimo“, – BNS sakė ministro pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė.

Teisėsauga aiškinasi galimą poveikį Statybos inspekcijai siekiant įteisinti „Norfos“ parduotuvę Prienuose ir spaudimą siekiant nutraukti neįvardijamą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu.

Šiame tyrime įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti „Lietuvos ryto“ vadovui Gedvydui Vainauskui ir A. Zabuliui, kuris yra buvęs „Omnitel“ vadovas. Specialiaisiais liudytojais tyrime buvo apklausti „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas, „Norfos“ tinklo vadovas Dainius Dundulis, liudytojais apklausti aplinkos viceministras Algirdas Genevičius ir keli Statybų inspekcijos darbuotojai.

R. Paksas po apklausos perspėjo dėl pavojaus Lietuvos demokratijai, „Lietuvos ryto“ grupei priklausantis naujienų portalas lrytas.lt citavo advokatus, kurie apkaltino teisėsaugą vykdant viešųjų ryšių akciją. Premjeras dėl tyrimo kliūčių dirbti koalicijai nemato.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.