Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.01 17:37

R. Paksas apie teisinę neliečiamybę: tegu kreipiasi nors į patį velnią

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.03.01 17:37

Pirmadienį specialiuoju liudytoju tapęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas sako, kad prokuroro Irmanto Mikelionio teiginiai apie „Lietuvos ryto“ akcininko jam įsiūlytą 15 tūkst. eurų kyšį yra netiesa. Jis tikina nesitaręs dėl kyšio ir negavęs jo jokia – nei pinigine, nei reklamos – išraiška.

„Galiu dar kartą pasakyti, kad to nebuvo. Nebeieškokim sliekų ten, kur jų nėra ir pradėkime ieškoti ten, kur yra“, – 15min po to, kai prokuratūra paskelbė atliekamo ikiteisminio tyrimo detales, sakė R. Paksas. 

Jis tikino visai nesibaiminantis netekti teisinės neliečiamybės Europos Parlamente. 

„Jeigu prokuroras ar visa Generalinė prokuratūra nori kreiptis į Europos Parlamentą dėl imuniteto nuėmimo, duok Dieve jiems sveikatos. Čia yra ta pati žaidimo antra ar trečia, ar ketvirta dalis. Anksčiau ar vėliau žmonės, kurie tai daro, atsakys už tai“, – kalbėjo R. Paksas. 

„Tegu kreipiasi kur nori, nors ir į patį velnią“, – pridūrė europarlamentaras.

Jis tikino, kad šis ikiteiminis tyrimas yra 2003-aisiais pradėto apkaltos proceso tęsinys. 

„Kai buvo 2004-ieji, kai visi užkimę kalbėjo, kad čia visam gyvenimui ir panašiai. Strasbūro Žmogaus teisių teismas pasakė kitokį verdiktą. Tik tam reikėjo penkerių metų. Apkaltos nepanaikino tik mūsų politikai, o Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas sako, kad nuo 2004-ųjų metų turi būti atkurtos pilietinės ir politinės teisės“, – teigė R. Paksas. 

R. Paksas tikino, kad įrodyti savo tiesą kartais taip pat sunku, kaip kovoti su vėjo malūnais, tačiau jis esą viskam pasiryžęs. 

„Aš kovoju už teisybę. Bandau liudyti tiesą ir savo pavyzdžiu noriu parodyti kitiems žmonėms, kad jie nepasiduotų, kovotų. Lygiai taip pat, kaip 2003–2004 metais, kai buvo šešiolika kaltinimų iškelta, paskui beliko trys, o tada nieko. Kur tas išaukštintas choras teisininkų, kurie sakė, kad čia pradžia mafija, o pabaiga – tarptautinis terorizmas?“ – liejo emocijas R. Paksas. 

Pastebėjus, kad kol kas niekas R. Pakso neteisia, o tik pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris neįrodo jo kaltės ir gal neverta to taip sureikšminti, R. Paksas atšovė: „Aš tik ginuosi ir puolu“.

Generalinės prokuratūros prokuroras I. Mikelionis antradienį pranešė, kad R. Paksas galimai darė spaudimą Aplinkos ministerijai pavaldiems pareigūnams, kad jie paspartintų prekybos tinklui „Norfa“ priklausančio pastato Prienuose statybos darbų priėmimą. Jis tai darė su G. Vainausku susitaręs dėl kyšio už 15 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi